تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

تولید پردازشگر ویژه شبکه‌های عصبی برای تلفن‌های همراه هوشمند

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “تولید پردازشگر ویژه شبکه‌های عصبی برای تلفن‌های همراه هوشمند” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی کارشناسان توانسته‌اند تا برای اولین بار پردازشگر‌هایی ویژه -جهت پیاده‌سازی شبکه‌های عصبی در تلفن‌های همراه هوشمند- را دیزاین و ایجاد کنند که یقیناً می‌تواند عرصه‌ساز بروز پیشرو در کاربری این تلفن‌ها شود.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی wallstreetpit، محققان مرکز بررسی ها MIT چندی قبلً توانسته‌اند تا یک پردازشگر با ساختاری ویژه شبکه‌های عصبی بسازند که به منظور کاربری در تلفن‌های همراه هوشمند، در آنها تعبیه خواهد شد.

با توجه به جزئیات خبر، این پردازشگر نه‌تنها توانایی‌ سود‌گیری از تکنولوژی شبکه‌های عصبی را برای تلفن‌های همراه هوشمند بهمراه خواهد آورد، حتی از لحاظ مصرف انرژی نیز بسیار بهینه بوده و از این نظر سخت‌ساز نخواهد شد.

پروفسور "ویوین سزه" به‌عنوان سرپرست،‌با همراهی یک تیم خبره دانشگاهی سرگرم به فعالیت در این عرصه بوده که توانسته‌اند ساختار ویژه پردازشگر مورد نظر را دیزاین کنند. این ساختار به‌اندازه‌ای نیرومند و قابل اعتماد است که به نظر این تیم، می‌تواند حتی آتی تلفن‌های همراه هوشمند را تحت‌الشعاع تفاوت وسیع قرار دهد.

 

شاید دوست داشته باشید بدانید که می‌توان از این شبکه‌های عصبی برای تأمین توان موردنیاز برای سیستم‌های بنا شده بر تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده کرد و با استناد به دیزاین ویژه آن برای تلفن‌های همراه هوشمند، می‌توان انتظار داشت که به‌زودی هوش مصنوعی در سطحی باورنکردنی بر روی این ابزار‌های همراه، در معرض باشد.
بدین ترتیب کاربردهای ملموس تکنولوژی هوش مصنوعی، بیش از قبلی در معرض همه مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

این مطلب چطوره؟  معرفی نسل هشتم پردازشگر های اینتل در کنفرانس کامپیوتکس

وانگهی، این تیم بررسی برای کاهش انرژی مصرفی در این پردازشگر سر وقت ساده‌سازی لایه‌های مختلف رفته و توانسته‌اند تا از این شیوه ساده‌سازی که energy-aware pruning اسم گذاری شده، در کالا نهایی بررسی ها خود سود بگیرند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است این سیستم می‌تواند شیوه برقراری تماس با گره‌های مختلف را بررسی و ارزش هر یک از این موارد را بررسی کند تا بتواند بهترین راه برای انتقال داده و بررسی آن در مسیر خوب را بیابد.
این مسئله درست شبیه به عملکرد مغز انسان و ساختار شبکه عصبی انسانی است که می‌تواند به‌صورت تشخیصی، تنها بخش مورد نظر برای بررسی یک مسئله ویژه را اکتیو کند.
 

امیدواریم نوشته “تولید پردازشگر ویژه شبکه‌های عصبی برای تلفن‌های همراه هوشمند” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری