تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

تولید کوچک‌ترین ربات جراحی جهان در انگلیس

رای دادن به این پست
banner

در باب رباتیک نوشته ای داریم با عنوان “تولید کوچک‌ترین ربات جراحی جهان در انگلیس” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی محققان توانسته‌اند تا کوچک‌ترین ربات جراح جهان را دیزاین کنند که می‌تواند به‌صورت ویژه‌ای روش جراحی را افزایش بخشیده و روند افزایش یافتن بیماران را به‌مراتب سریع‌تر نماید.

به نوشته “فن آوری آی تی” با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی theguardian، امروزه صنایع روباتیک به حدی پیشرفت کرده‌اند که در بسیاری از عرصه‌ها از لحاظ دقت و ظرافت کاری، به‌مراتب از انسان‌ها جلو زده‌اند.
روبات‌ها با این وجود زمینه کارکرد خود، وسعت بسیاری یافته‌اند و دیگر تنها به حیطه تکنولوژی و یا حتی خط تولید کارخانه‌ها محدود نمانده‌اند، حتی امروز فرایندهای بسیار دقیق، حیاتی و استثنایی نیز بر عهده آنها قرار داده شده که موضوعات مرتبط به بهداشت و سلامت از نمونه آنهاست.

با این اوصاف روبات‌های دیزاین شده برای جراحی به حدی پیشرفت داشته‌اند که از لحاظ دقت به سطحی بسیار محشر رسیده‌اند، و وانگهی با استقبال از آنها، رقابت بر سر کاهش ابعاد آنها شروع شده است.

 

با اینحال موضوع جالب و تحول در تکنولوژی این است که اخیرا گروهی از محققان کشور انگلستان توانسته‌اند تا کوچک‌ترین روبات جراح تاریخ را دیزاین کنند که از دقت خارق‌العاده‌ای دارا است. این روبات با ابعاد بی‌سابقه، در عی حال از توانایی‌های بی‌نظیری نیز برخوردارد است.

این مطلب چطوره؟  چرا یک چت سریع با یک ربات، بسیاری از مشکلات را حل می‌کند

این روبات که Versius اسم گذاری شده، با الهام گرفتن از دستان انسان دیزاین شده است و بدین جهت نیز می‌تواند با مشابه‌سازی حرکات دست، با دقت بسیار بالایی جراحی‌های مختلف را انجام بدهد.

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که یکی از خصوصیت‌های منحصربه‌فرد Versius این است که می‌تواند رفتار‌های جراحی به شیوه لاپاراسکوپ (جراحی‌هایی که در آن‌ها از دوربین‌های ویژه و ظریف برای دسترسی به عضو های داخلی بدن استفاده می‌شود) را با دقتی شگفت‌آور انجام بدهد.
 

امیدواریم نوشته “تولید کوچک‌ترین ربات جراحی جهان در انگلیس” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به رباتیک قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری