تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

سرقت از حساب 20 هزار خریدار بانکی در انگلیس

رای دادن به این پست
banner

در باب امنیت شبکه نوشته ای داریم با عنوان “سرقت از حساب 20 هزار خریدار بانکی در انگلیس” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایرنا از بی.بی.سی، به گفته بنی هیگینز، مدیر ارشد بانک تسکو، در ابتدای هفته جاری در حساب بانکی حدود ۴۰ هزار نفر از خریداران این بانک تراکنش‌های مشکوکی رخ داد و از حدود نیمی از این حساب‌ها مبالغی به سرقت رفت.

خریداران بانک بازهم می‌توانند از کارت‌های بانکی برای پرداخت نقدی و اعتباری بهره ببرند و قابلیت ها بانکداری آنلاین این حساب‌ها هنوز اکتیو است. به توجه به این، تا اطلاع ثانوی خریداران نمی‌توانند تراکنش‌های مالی آنلاین انجام دهند.

در پی این سرقت آنلاین، ارزش سهام بانک تسکو ۲ درصد کاهش یافت.
با توجه به مقررات بانکی، مدیران بانک تسکو باید به سرعت مبالغ به سرقت رفته را به حساب خریداران بازگردانند؛ مگر این که ثابت کنند خریداران تقصیر کرده اند یا برداشت غیرمجاز از حساب آنها بیش از سیزده ماه قبل به وقوع پیوسته است.

این مطلب چطوره؟  ايتنا - امنیت شبکه جهانی وب اشیاء

به علاوه از طرف دیگر بانک مجبور است هرگونه هزینه یا سود زیادی که در اثر تراکنش‌های غیرمجاز به حساب خریداران تعلق گرفته است، به آنها بازگرداند.
بانک تسکو بیش از هفت میلیون خریدار و ۴ هزار کارمند دارد و مقر آن در ادینبورگ، گلاسکو و نیوکاسل است.

امیدواریم نوشته “سرقت از حساب 20 هزار خریدار بانکی در انگلیس” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به امنیت شبکه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری