تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

سرمایه‌گذاری 14 میلیون دلاری ناسا بر روی طرح‌های روباتیک

رای دادن به این پست
banner

در باب رباتیک نوشته ای داریم با عنوان “سرمایه‌گذاری 14 میلیون دلاری ناسا بر روی طرح‌های روباتیک” که پیشتر بدان میپردازیم.

سازمان ناسا به‌تازگی بودجه‌ای ۱۴.۳ میلیون دلاری را برای بررسی ها کمپانی‌های کوچک در عرصه‌های متفاوتی مانند صنایع روباتیک اختصاص داده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی ibtimes، سازمان فضایی ناسا به‌تازگی مطرح کرده است که تصمیم گرفته است بررسی ها خود را برای طرح‌های روباتیک و هوش مصنوعی و غیره گسترش دهد و پیرامون همین موضوع، سرمایه‌گذاری مناسبی را برای توجه ویژه به این زمینه مقرر کرده است.

به این دلیل، تعداد ۱۹ طرح بررسی ویژه به وسیله این کمپانی در مسیر پیش روی قرار گرفته‌اند که با توجه به برنامه‌ریزی‌های این سازمان فضایی، برنامه ریزی شده است تا بودجه‌ای ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری به آنها تعلق بگیرد.

با این وجود این مسئله صرفاً به‌عنوان بخشی از طرح انتقال تکنولوژی کسب‌وکارهای کوچک است و در حقیقت بخشی از فاز دوم این برنامه به‌حساب می‌آید.

مطابق جزئیاتی که از تصمیم این سازمان مطرح شده، طرح‌های مدنظر برای این کار شامل رویکردهای متفاوتی می‌شود که در صدر آنها، روباتیک نرم قرار دارد و برنامه ریزی شده است تا ۱۹ کسب‌‌وکار کوچک گفته شده از بودجه اشاره شده برای افزایش این صنایع بهره ببرند.

این مطلب چطوره؟  چرا یک چت سریع با یک ربات، بسیاری از مشکلات را حل می‌کند

لیست کامل این طرح‌ها شامل الگوریتم‌های محاسبات تصویر، شبکه‌های هوشمند حسگرها، صنایع روباتیک نرم، فریم‌ورک‌های مرتبط به نیروی محرکه یکپارچه فضایی، سیستم‌های مخابره کننده فوق فشرده، راکتورهای زیستی سازگار با فضا و سپر اکتیو در مقابل تشعشعات است.

شایان‌ ذکر است که ناسا پیش‌ازاین نیز موفق شده است به‌خوبی با عرضه بودجه‌هایی ازاین‌دست به افزایش تکنولوژی‌های مختلف کمک کند و بدین ترتیب پیش‌بینی می‌شود که صنایعی مانند صنایع روباتیک نرم با پیشرفتی چشمگیر روبرو شوند.
 

امیدواریم نوشته “سرمایه‌گذاری 14 میلیون دلاری ناسا بر روی طرح‌های روباتیک” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به رباتیک قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری