تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

سرورهای ویندوزی هدف حملات هکری

رای دادن به این پست
banner

در باب امنیت شبکه نوشته ای داریم با عنوان “سرورهای ویندوزی هدف حملات هکری” که پیشتر بدان میپردازیم.

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای با مطرح گسترش حمله باج افزارهای رایانه‌ای به سرورهای ویندوزی از روش خدمات «ریموت دسکتاپ» در کشور، درمقایسه با خطرات ممکن اخطار داد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از مهر، مرکز ماهر وابسته به سازمان تکنولوژی معلومات مطرح کرد: در هفته‌های واپسین، خبرها متعددی از حمله باج افزارها به سرورهای ویندوزی در کشور واصل شده است.

بررسی‌های فنی نمایش داده که در این حملات مهاجمین با سوءاستفاده از دسترسی‌های حفاطت نشده به خدمات Distant Desktop ‌ویندوز (قرارداد ارتباطات RDP)، وارد شده و با انتقال فایل، باج افزار اقدام به رمزگزاری فایل‌های سرور می‌ کند.

در این حملات مهاجم با سوءاستفاده از ورژن‌های آسیب‌پذیر خدمات Distant Desktop‌ و یا رمز عبور ضعیف، وارد سرور می‌شود.

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای از مصرف کنندگان خواست به منظور جلوگیری از وقوع این حملات سایبری، غیر از مسدود کردن خدمات‌های غیر ضروری distant desktop روی شبکه شبکه جهانی وب، درمقایسه با انتخاب رمزهای عبور خوب و آپدیت سیستم‌های عامل اقدام کنند.

این مطلب چطوره؟  ايتنا - امنیت شبکه جهانی وب اشیاء

باج‌افزارها یا بدافزارهای باجگیر گونه‌ای از نرم‌افزارهای مخرب هستند که دسترسی به سیستم رایانه‌ای فرد را محدود می‌کنند و ایجادکننده آن برای برداشتن محدودیت، درخواست باج می‌کند.

عده ای از انواع این بدافزارها، روی فایل‌های هارد دیسک رمزگذاری انجام می‌دهند و عده ای دیگر امکان دارد به سادگی سیستم را قفل کنند و پیغام‌هایی روی صفحه نمایش نشان دهند که از استفاده کننده می‌خواهد مبالغی را برایشان واریز کنند.

امیدواریم نوشته “سرورهای ویندوزی هدف حملات هکری” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به امنیت شبکه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری