تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

خدمات‌های وب آمازون و راز موفقیت فروشندگان آنلاین در آتی

رای دادن به این پست
banner

در باب تجارت الکترونیک نوشته ای داریم با عنوان “خدمات‌های وب آمازون و راز موفقیت فروشندگان آنلاین در آتی” که پیشتر بدان میپردازیم.

غول تجارت الکترونیک، آمازون، در تازه ترین سه ماهه مالی خود، ۳۲ میلیارد دلار (۲۵.۶ میلیارد یورو) در تمامی جهان فروش داشته که نمایش دهنده موفقیت آن است.
مطابق معلومات و آماری که چندی قبلً پخش شده، شش میلیارد دلار از فروش سه ماهه آخر آمازون مرتبط به بخش رسانه، ده میلیارد دلار آن مرتبط به فروش خارج از آمریکای شمالی و ۲۳ میلیارد دلار آن مرتبط به تولیدات الکترونیک و دیگر کالاها بود که همه چیز از وسایل بازی و … را شامل می‌شود.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته تاپ‌تک نیوز، به نظر می‌رسد آمازون حتی فراتر از کسب و کارهای ساده رفتار کرده است. وقتی این کمپانی به شما چیزی می‌فروشد، ظرف کمتر از یک ساعت، آن را به شما تحویل می‌دهد، مثلاً غذای سفارشی از رستوران و حتی محتوای دیجیتالی که در تلویزیون تماشا می‌کنید یا در موبایل خود گوش می‌کنید نیز شامل این خرید می‌شود.

این مطلب چطوره؟  بیت‌کوین‌های در مخاطره

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که این کمپانی، یک اشتغال سخت‌افزاری نیز دارد که بسیاری از کمپانی‌های دیگر را به کمک آن، پشت سر قرار داده و با بهره برداری از آن، تبلت و اسپیکر هوشمند حاوی اکو تولید می‌کند.

با اینحال آمازون بخش دیگری هم دارد که یقیناً از آن کمتر خبر دارید. این بخش از آمازون، مسئول یک‌دهم از کل سود کمپانی است. سود عملیاتی این بخش یعنی مقدار پولی که بخش ذکر شده بعد از محاسبه هزینه‌ها وارد صندوق آمازون می‌کند، چنان هنگفت است که دلیل می‌شود بخش‌های دیگر، چندان به چشم نیایند.

این بخش که اکنون به یکی از کانون‌های قدرت این کمپانی بدل شده و سهم درآمدی غیرقابل مقایسه با بقیه دارد، در حقیقت همان بخش "خدمات‌های وب آمازون" یا ای.دبلیو.اس (AWS) است. در شرح عملکرد این بخش از کمپانی، باید اضافه کرد که خدمات‌های رایانش ابری را به خود آمازون و دیگر کمپانی‌ها می‌فروشد.

این مطلب چطوره؟  گسترش 450 درصدی تراکنش‌های اپل پی درمقایسه با سال قبلی

اکنون همه مصرف کنندگان و سازمان‌ها می‌توانند در عرصه محیط لازم برای ذخیره‌سازی معلومات (مانند ایجاد یک پایگاه اطلاعات بزرگ، محیط ذخیره‌سازی و به علاوه از طرف دیگر برای میزبانی یک وب‌سایت) و یا کسب قدرت محاسبات بزرگ برای اجرای نرم‌افزارهای پیچیده از راه دور، پهنای باند تهیه کنند و از خدمات‌های آمازون استفاده نمایند.

بخش ای.دبلیو.اس برای کمپانی‌ها و مردم از طیف‌های مختلف، این امکان را به سهولت ممکن می‌کند که زحمت خرید و راه‌اندازی سخت‌افزارها را به خود ندهند و حتی این اجازه را به آنها می‌دهد که تنها برای مواردی که واقعاً از آن استفاده می‌کنند، پول پرداخت کنند.
 

امیدواریم نوشته “خدمات‌های وب آمازون و راز موفقیت فروشندگان آنلاین در آتی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تجارت الکترونیک قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری