تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای گسترش سرعت یک رایانه قدیمی و فرسوده

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای گسترش سرعت یک رایانه قدیمی و فرسوده” که پیشتر بدان میپردازیم.

یکی از حقیقت‌هایی که باید دانست، این است که رایانه های شخصی به مرور لحظه کندتر می‌شوند و سرعت آنها کاهش می‌یابد.
از دیگر سو، اتفاقی که برای نرم‌افزارهای رایانه ای می‌افتد، دقیقاً به همان صورتی است که در سخت‌افزارها بیننده آن هستیم. وقتی عمر سخت‌افزارها بالا می‌رود، به مرور مساله‌های بیشتری را برای سیستم‌های عامل و نرم‌افزارها ایجاد می‌کنند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته زد.دی نت، لیکن در عده ای مواقع، رایانه های شخصی به نقطه ای می‌رسند که نیاز به تعمیر و بازرسی دارند. شیوه بازجوان‌سازی که برخی از کارشناسان پیش نهاد می‌کنند این است از رم “RAM” استفاده شود.

در طول چند هفته قبلی، برخی از صاحبنظران روی ارتقاء عده ای از سیستم‌های قدیمی کار کردند. این سیستم‌ها به طرز متوسط عمری بالغ بر پنج سال داشتند و همه‌ آنها با چندین رم تجهیز شده بودند که این رم‌ها از eight GB تا 32 GB می‌رسید و آنچه که در لحظه خرید آنها مدنظر قرار گرفته بود، پردازشگر‌های رده بالاست.

نکته قابل توجه اینکه سیستم‌های مزبور به توجه به تعداد رم فراوانی که در آن استفاده شده بود، به نقطه‌ای رسیده بودند که بسیار کُند و تنبل شده بود. از این جهت چه چیزی دلیل گسترش سرعت آنها شده است؟

این مطلب چطوره؟  ارائه حافظه V- NAND یک ترابایتی به وسیله سامسونگ

تصور صاحبنظران این بود که سخت از هارد درایوهاست و قابل توجه این است که دقیقاً سخت از همان نقطه بود. از این جهت، از چندین هارد تازه با ظرفیت‌های مختلف استفاده کردند تا اثر آن را روی سرعت سیستم مشاهده کنند.

تأثیر این کار بسیار خوب و جالب بود. لحظه بوت سیستم که 30 تا 60 ثانیه بود، به کمتر از 10 ثانیه کاهش یافت و میزان جواب‌دهی ویندوز 10 به گونه ای فوق‌العاده گسترش یافت. نتیجه اینکه سیستم فوراً قابل استفاده شد و تمام این کارها بدون از بین بردن حتی یک مگابایت از فایل‌های موجود بر روی سیستم، انجام شد.
به علاوه از طرف دیگر به نظر صاحبنظران امر، بهره برداری از اس.اس.دی‌ها نیز می‌تواند در گسترش سرعت رایانه ای نقشی مؤثر را ایفا نماید.
 

امیدواریم نوشته “سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای گسترش سرعت یک رایانه قدیمی و فرسوده” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  تولید پردازشگر ویژه شبکه‌های عصبی برای تلفن‌های همراه هوشمند

عنوان منو
در حال بارگذاری