تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

سمیع‌زاده: وزارت ICT باید بتواند خودش را با پیشرفت جهانی هماهنگ کند

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “سمیع‌زاده: وزارت ICT باید بتواند خودش را با پیشرفت جهانی هماهنگ کند” که پیشتر بدان میپردازیم.

دکتر رضا سمیع زاده، استاد دانشگاه الزهرا

اشاره:
سایت “فن آوری آی تی” به منظور بررسی عملکرد وزارت ارتباطات و تکنولوژی معلومات، یک تحقیقات عمومی و نظرخواهی از صاحبنظران، و به علاوه از طرف دیگر بررسی میدانی را در مسیر پیش روی قرار داده که نتایج آن بتدریج پخش می‌گردد.
در این بررسی که همزمان با انتهای دوره ۴ ساله آقای محمود واعظی تحت نام وزیر پیشین ICT و ابتدای دوره وزارت آقای محمد جواد آذری جهرمی تحت نام وزیر تازه صورت می‌پذیرد، “فن آوری آی تی” تصمیم گرفته است با مشارکت ماهنامه جهان رایانه و ارتباطات، نظرها جمعی از فعالین صنف و صنعت و صاحبنظران زمینه ICT و روزنامه‌نگاران باسابقه این عرصه را در باب دوره ارزیابی فعالیت وزیر پیشین و به علاوه از طرف دیگر انتظارات از وزیر تازه را جویا شود.
در مرحله در ابتدا، تحقیقات عمومی سایت “فن آوری آی تی” با برنامه این پرسش که: «شما عملکرد محمود واعظی در وزارت ارتباطات را به چه نحو ارزیابی می‌کنید؟» در همه صفحات سایت اکتیو شده است که از همه مصرف کنندگان دعوت می‌گردد که در آن هم کاری نمایند. نظرها صاحبنظران نیز بتدریج در سایت و سپس بصورت یک پرونده ویژه در ماهنامه جهان رایانه و ارتباطات به چاپ خواهد رسید.

این مطلب چطوره؟  مشارکت گوگل و وال مارت برای تحول ساختار خرید

گفت‌وگوی “فن آوری آی تی” با دکتر رضا سمیع زاده، استاد دانشگاه الزهرا و رئیس کمپانی نیروان:

■ عملکرد ۴ ساله آقای واعظی تحت نام وزیر ICT را به چه نحو ارزیابی می‌کنید و به نظر شما نقاط مثبت و منفی عملکرد ایشان چه بود؟
در کمال تاسف ایشان در ابتدای فعالیت درمقایسه با زمینه تخصصی نداشتند و با این وجود این ایراد با گزینش مشاوران خوب حل شد. نقطه اثرگذاری ایشان استقامت در شبکه های اجتماعی و باز بودن محیط شبکه جهانی وب بود و در موارد دیگر فعالیت مهم دیگری نداشتند.

■ انتظار شما از وزیر بعدی (آقای جهرمی) چیست و چه پیش نهاد ای به ایشان دارید؟
به نظر من ICT قبل از اینکه یک مسئله تکنولوژیک باشد، پارادایمیک است یعنی تاثیرات و تغییراتی که ICT در زندگی مردم می گذارد با هیچ تکنولوژی دیگری قابل مقایسه نیست. ICT در دنیا جنبه پیشرو یافته و از کسب و کارها تا آموزش و حتی رفتار و اجتماع را بر حسب زیرساخت های ICT تغییر داده است. این نگاه را کنار این مسئله بگذارید که بیشتر وزارتخانه‌ها در ایران برای نگهداری و افزایش مستمر هستند.
چون تغییرات ICT جهانی است، اگر سری وزارت بتواند خودش را با این پیشرفت هماهنگ کند، موفق خواهد بود. در باب شخص وزیر هم داشتن ویژن و اپروچ تاپ داون اهمیت بینهایت زیادی دارد.
 

امیدواریم نوشته “سمیع‌زاده: وزارت ICT باید بتواند خودش را با پیشرفت جهانی هماهنگ کند” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  تکیه ۹۰ درصد بنگاه‌های تجاری بر رمزهای ضعیف

عنوان منو
در حال بارگذاری