تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

سه آنتی ویروس مشهور ویژه مرورگر شما

رای دادن به این پست
banner

در باب آنتی ویروس ها نوشته ای داریم با عنوان “سه آنتی ویروس مشهور ویژه مرورگر شما” که پیشتر بدان میپردازیم.

شبکه جهانی وب از لینک‌های وب ساخته شده است. بدون وجود این لینک‌ها، ۵ میلیارد صفحه وب می باشد که هیچ چیز آنها را به هم مرتبط نمی‌کند و به هیچ‌وجه قابل شناسایی نیستند؛ با اینحال به اشتراک این لینک‌های مفید و سودمند، گاهی لینک‌های شیطانی و بد شگون هم می باشد! ویروس‌ها، بدافزارها و وب‌سایت‌های Phishing؛ لینک‌هایی که منتظر شما نشسته‌اند تا رایانه شما را به ارتش رایانه‌های زامبی بیفزایند.

با اینحال خبر خوب اینکه برای رهایی از شر این لینک‌های شیطانی، راه‌هایی هم می باشد. دوستان شما اغلب توصیه می‌کنند به هیچ وجه بر لینک‌هایی که نمی‌شناسید کلیک نکنید. با این وجود این توصیه معقولی است، در اغلب موارد شدنی نیست؛ از اینرو، پرسش این است که با لینک‌های تازه ای که از ماهیت آنها اطلاعی ندارید چه باید کرد؟

 

بهترین راه برای این مسئله، نصب یک آنتی ویروس برای تحقیق و مطالعه و اسکن لینک‌ها در دل مرورگر است. این ابزار قبل از آنکه شما به لینک‌ها وصل شوید، آنها را اسکن می‌کند تا از آلوده نبودن آنها اطمینان حاصل شود. در اینجا چند نمونه از بهترین این آنتی‌ویروس‌ها بر روی مرورگر را برای کروم، فایرفاکس و سافاری عرضه می‌کنیم.

 

Dr.Net (برای کروم، فایرفاکس و سافاری)
اولین انتخاب ما برای عرضه ابزار Dr.Net است که برای هر سه مرورگر مشهور و پرطرفدار عرضه شده. این ابزار از روش کلیک راست در مرورگر در معرض شماست. با این وجود هر کجا که به قصد باز کردن یک لینک، روی آن کلیک راست کنید، می‌توانید قبل از باز کردن لینک، آن را با این ابزار اسکن کنید.

 

کفایت می کند از تنظیمات محتوایی گزینه Verify With Dr.Net را انتخاب کنید و نتیجه کار را در یک پنجره پاپ آپ مشاهده نمائید. تحت این شرایط و در حالتی که لینک مورد نظر آلوده نباشد، با یک دکمه سبز مواجه می‌شوید.

 

دانلود برای فایرفاکس – دانلود برای گوگل کروم – دانلود برای سافاری
Secure Preview (برای فایرفاکس و کروم)

این ابزار هم برای فایرفاکسی و هم برای کروم در معرض است و مانند Dr.Net از روش منوی محتوایی با کلیک راست به آن دسترسی دارید؛ با اینحال یک اختلاف با نمونه قبلی دارد و آن اینکه از یک منوی فرعی با سه گزینه دارا است. تصویر پایین این منوی فرعی را نشان می‌دهد.

 

گزینه Is it Secure که مرتبط به کار اصلی ماست لینک مورد نظر شما را با ۷ آنتی ویروس مختلف اسکن می‌کند. اگر مشکلی از لحاظ این آنتی‌ویروس‌ها با این لینک وجود نداشته باشد، شما از این امر مطلع می‌شوید.

 

این ابزار به علاوه از طرف دیگر روی جستجوی گوگل نیز رفتار می‌کند و اگر ماوس خود را در صفه جستجوی گوگل بر روی دکمه این ابزار قرار دهید، اتوماتیک اسکن لینک شروع می‌شود. گزینه‌های دیگر این منوی فرعی شامل پیش نمایش از لینک و باز کردن آن در حالت Incognito است.

این مطلب چطوره؟  چرا باید آنتی ویروس اورجینال بخریم؟

دانلود برای فایرفاکس – دانلود برای گوگل کروم
Virus Complete (برای گوگل کروم و فایرفاکس)

ابزار Virus Complete نیز از روش منوی کلیک راست در دست شماست؛ با اینحال اختلاف عمده آن با دو مورد قبلی در این است که فایل ها و IP ها را نیز اسکن می کند. از ۶۶ خدمات مختلف برای اسکن استفاده می کند و در آخر بر روی تارنما خود یک گزارش کامل به شما معرفی میکند. این خبر یک لینک ویژه به خود دارد که قادر اید آن را برای شخص دیگری نیز ارسال کنید.

 

منبع : تابناک

امیدواریم نوشته “سه آنتی ویروس مشهور ویژه مرورگر شما” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار آنتی ویروس های اینترنتی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری