تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

سیم‌کارت‌های تازه به وسیله اپراتورها ارائه می‌شوند

رای دادن به این پست
banner

در باب اپراتورها نوشته ای داریم با عنوان “سیم‌کارت‌های تازه به وسیله اپراتورها ارائه می‌شوند” که پیشتر بدان میپردازیم.

صادق عباسی شاهکوه پیرامون تعداد اپراتورهای مجازی اکتیو در کشور گفت: تا به امروز پنج پروانه صادر کرده‌ایم و ۲۰ موافقت انجام شده که هنوز به صدور پروانه منجر نشده است. به علاوه از طرف دیگر سه اپراتور تکمیل عرضه سیم‌کارت هستند که در روزهای آتی بیننده ارائه سیم‌کارت آنها به مارکت خواهیم بود.

ایشان در کنفرانس الکامپ پیرامون شکل‌گیری اپراتورهای مجازی در کشور گفت: هدف اصلی از راه‌اندازی و شکل‌گیری اپراتورهای مجازی دو نکته بسیار مهم بود؛ اول اینکه ما در نظر داشتیم مارکت نبردی در زمینه تلفن همراه را افزایش بخشیم، از آنجاییکه اپراتورهای اصلی که بهBTS (دکل‌های مخابراتی فرستنده و گیرنده) نیاز دارند، هزینه بسیار بالایی می‌خواهند و این به صلاح کشور نبود. با اینحال از سمت مشترکان ما نیاز بنیادی به بحث رقابت داشتیم و در این گام اپراتور مجازی بهترین تصمیم بود.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: نکته دوم پیدایش اپراتورهای مجازی این بود که اپراتورهای صاحب شبکه کمتر سراغ محیط تخصصی و بسترسازی ضروری در این زمینه می‌روند و ما امیدواریم اپراتورهای مجازی که نگران زیرساخت و شبکه نیستند، انرژی بیشتری برای مباحث تخصصی بگذارند تا مردم از خدمات تازه برخوردار شوند.

این مطلب چطوره؟  تنها از مراکز مشهور سیم کارت تهیه کنید

عباسی شاهکوه با اشاره به محیط نبردی میان اپراتورها گفت: طبیعی است که چندان نبردی میان اپراتورهای اصلی با اپراتورهای مجازی صورت نگیرد. دلیل آن هم این است که اپراتورهای اصلی حاوی زیرساخت و شبکه هستند و تمرکز اپراتورهای مجازی بروری خدمات و خدمات به مصرف کنندگان است. از این جهت این دو از لایه‌های متفاوتی تشکیل شده‌اند و قاعدتا نباید با هم رقابت کنند.

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: با این وجود اگر اپراتورهای مجازی بخواهند به سوی رقابت با اپراتورهای اصلی بروند، شکست خواهند خورد با اینحال اگر تمرکز اپراتورهای مجازی روی خلاقیت و خلاقیت بر خدمات‌ها و خدمات به مصرف کنندگان باشد مطمئنا بیننده اتفاقات مطلوب خواهیم بود.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به تکنولوژی معلومات در زمینه کودک و نوجوان و آسیب‌های آن برای کودکان در کشور اظهار کرد: طبیعی است هر آنچه قاعده و قانون در محیط حقیقی داریم، برای محیط مجازی هم حاکم است. همه اصول فرهنگی مرتب بر جامعه باید بر محیط مجازی هم حاکم شود. ما یک مصوبه در تماس با سیم‌کارت کودک داریم که مبنایی شد تا سیم‌کارت کودک راه‌اندازی شود.

این مطلب چطوره؟  پیامک‌های اجباری اپراتورها!

عباسی شاهکوه ادامه داد: به علاوه از طرف دیگر یک مجموعه الزامات را برای محیط کودک در مصوبه تنظیم مقررات ارتباطات واضح کردیم که به نظر ما بیشتر از آن نیاز به مقررات نداریم و بقیه کار با اپراتورهایی مانند هوشمند امین که از فعالان زمینه کودک و نوجوان هستند انجام می‌شود. پیش بینی میکنیم اپراتورها با خلاقیت و خلاقیت خود در خدمات‌ها و خدمات قادر باشند خدمات اصولی و علمی را در دست مصرف کنندگان قرار دهند.

وی به محیط مجازی و تکنولوژی معلومات، مهلت‌ها و تهدیدهای این زمینه پرداخت و تاکید کرد: با استناد به موضوعاتی که در محیط مجازی می باشد و آسیب‌هایی که همراه با مهلت‌ها می‌تواند برای استفاده کننده وجود داشته باشد، تلاش می‌کنیم تا تهدیدهای زمینه کودک و نوجوان را به صفر برسانیم تا نوجوانان به سادگی، سهولت و بدون نگرانی خانواده‌ها از آسیب‌های وب قادر باشند از آن سود‌مند شوند.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص نبود یا کمبود محیط مشارکت بین نهادها در زمینه تخصصی کودک و نوجوان در محیط مجازی گفت: سازمان تکنولوژی معلومات تفاهم نامه‌ای را با وزارت آموزش و پرورش تدوین کرده است که خیلی زود بیننده محتوای مطلوب خواهیم بود.

این مطلب چطوره؟  سومین اتفاق هم آفرینی همراه اول برگزار می شود

به علاوه از طرف دیگر محمود واعظی -وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات- با اشاره به نقش اپراتورهای مجازی اظهار کرده بود: اپراتورهای مجازی مکمل اپراتورهای اصلی هستند و بدون اینکه نیاز به سرمایه‌گذاری کلان در قسمت زیرساخت و شبکه داشته باشند، با هماهنگی و تفاهم با اپراتورهای اصلی به عرضه خدمات تخصصی می‌پردازند.

اپراتورهای مجازی، نوعی از اپراتور تلفن همراه هستند که خود عملا حاوی قابلیت ها فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها نیستند. این نوع اپراتور با بستن پیمان با یک اپراتور دیگر که حاوی قابلیت ها فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها است، این خدمات را به روش عمده تهیه کرده، سپس با نشان تجاری و برند خود اقدام به فروش خدمات موبایل، در مارکت خرده‌فروشی می‌کند.

امیدواریم نوشته “سیم‌کارت‌های تازه به وسیله اپراتورها ارائه می‌شوند” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری