تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

دیزاین بهتر؛ هوش مصنوعی بهتر

رای دادن به این پست
banner

در باب رباتیک نوشته ای داریم با عنوان “دیزاین بهتر؛ هوش مصنوعی بهتر” که پیشتر بدان میپردازیم.

وقتی صحبت از رابط‌ها به میان می‌آید، گفت‌وگو (زبان) در حقیقت همان رابط کاربری است، همزمان با اینکه در دیگر اپ‌ها، آیکن‌های گرافیکی و منوهای اشاره و کلیک، پارامترهای تجربه را تشکیل می‌دهد. غیر از این، پت‌بات‌ها، در بیشتر مواقع از روش اپ‌های پیغام‌رسانی در معرض هستند و هیچ الزامی به دانلود آنها نیست. ضمن اینکه مصرف کنندگان باید قبل از دسترسی به توانایی‌هایی که خواستار آن هستند، یک روند آنبوردینگ را بپیمایند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته ونچربیت، این مراحل معمولاً شامل دانلود اپ، ساختن یک حساب و مشاهده ویدئوی آموزشی است که به آنها در باب دیزاین اپ و توانایی‌های آن آموزش می‌دهد.
ربات‌ها معمولاً یک کانال یک به یک بوجود می‌آورند که برای ایجاد تجارب شخصی‌تر دیزاین شده است؛ همزمان با اینکه اپ‌ها، معمولاً به روش یک تجربه که برای همه خوب است، ساخته می‌شوند.

این مطلب چطوره؟  سرمایه‌گذاری 14 میلیون دلاری ناسا بر روی طرح‌های روباتیک

قاعده کلی بدین صورت است که دیزاین چت‌بات یک کار بطور کلیً دارای اختلاف است، لیکن هم اینک، بیننده سری‌ای از بهترین مواردی هستیم که حاصل امتحان‌ها و آزمون و خطاهایی است که در روزهای اول انجام می‌شد.
با توجه به تجربه‌های حاصل از هی‌دی، در پایین مواردی می باشد که در موقع دیزاین یک تجربه محاوره‌ای باید آنها را رعایت کرد.

وقتی فرصت به تجربه استفاده کننده می‌رسد، سه مؤلفه اصلی می باشد که ربات‌ها را از دیگر اپ‌های مرسوم جدا می‌کند: رابط کاربری، توانایی دسترسی و شخصی سازی.

ربات باید اولاً مانند یک فرد حقیقی صحبت کند، با این وجود باید واضح باشد که انسان نیست. به دلیل آنکه پاول گراهام می‌گوید: «به گونه‌ای بنویسید که خودتان صحبت می‌کنید.» یقیناً خیلی از کلماتی که در نوشتار استفاده می‌کنید، هیچ‌گاه در گفتار به کار نمی‌برید. باید سعی کنید صرفاً مواردی که را به کار ببرید که در گفتار از آنها استفاده می‌کنید.

این مطلب چطوره؟  انتقاد کارشناسان از هراس غیرعلمی از هوش مصنوعی

نکته دوم این است که سعی کنید تا آنجا که می‌توانید از گیف‌ها، ایموجی‌ها و عکس ها استفاده کنید و تنها به کلمات تکیه نکنید. بررسی ها نمایش داده است که مردم از محتوای دیداری، بیشتر خوششان می‌آید.

و نتیجا نکته آخر اینکه از عبارات کوتاه و دلچسب استفاده کنید. خواندن متون طولانی سخت است؛ پس سعی کنید عباراتی را به کار ببرید که در کوتاه‌ترین لحظه، منظور شما را به بهترین شکل منتقل نماید.
 

امیدواریم نوشته “دیزاین بهتر؛ هوش مصنوعی بهتر” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به رباتیک قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری