تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ارائه بسته آپدیت ایمنی تازه برای اوبونتو

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “ارائه بسته آپدیت ایمنی تازه برای اوبونتو” که پیشتر بدان میپردازیم.

برای افرادی که خود را به سیستم‌عامل عمومی همگانی ویندوز محدود نکرده‌اند، اوبونتو، یکی از توزیع‌های مشهور سیستم‌عامل متن‌باز لینوکس و گزینه‌ای خوب و کارآ شمرده می‌گردد.
به‌تازگی بسته به‌روزرسانی ایمنی تازه ای برای لینوکس ورژن اوبونتو ارائه شده است که به‌صورت ویژه‌ای توانسته چندین عدد از آسیب‌پذیری‌های اصلی و مخاطره‌آمیز در این سیستم‌عامل را رفع نماید.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، صاحبنظران نرم‌افزار، اوبونتو ورژن ۱۶.۰۴ LTS (Xenial Xerus) را یکی از مهم‌ترین ورژن‌های این سیستم‌عامل به‌حساب می‌آورند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است این سیستم‌عامل، به دلیل کاربری زیاد و در عین حال، گاه واجد خطرات و آسیب‌پذیری‌های قابل ملاحظه‌ای است که می‌تواند مصرف کنندگان خود را با هشدار مواجه نماید.
حال مالکین این ورژن می‌توانند خوشحال و مطمئن باشند، چرا که به‌تازگی بسته ایمنی ویژه‌ای برای این توزیع سیستم‌عامل لینوکس ارائه شده است که در آن چندین عدد از آسیب‌پذیری‌های اصلی و جدی این سیستم‌عامل به طرز کامل مرتفع شده‌اند.

مطابق جزئیات پخش شده، این به‌روزرسانی تازه توانایی دارد ۶ مورد از آسیب‌پذیری‌های اصلی شناسایی شده بر روی اوبونتو ورژن ۱۶.۰۴ LTS (Xenial Xerus) را برای مصرف کنندگان این سیستم‌عامل رفع کرده و دغدغه آنها را در کار با این پلتفرم حل نماید.

این مطلب چطوره؟  ارائه ورژن ۹.۱ لینوکس دبیان

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که این به‌روزرسانی ایمنی بر روی تمامی ورژن‌های این سیستم‌عامل ارائه خواهد شد و با این وجود، ورژن‌های ۳۲ و ۶۴ بیتی پردازشگر‌هایی مانند اسنپ دراگون نیز از آن سود‌مند می‌شوند.

آنگونه‌ که صاحبنظران بعد از بررسی این بسته ایمنی اظهار نموده‌اند، یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف رفع شده در این به‌روزرسانی ایمنی را می‌توان رسیدگی به نقص هسته لینوکس (که با اسم CVE-2014-9900 به اشتراک پیشرفت‌دهندگان شناخته می‌شود) دانست که بسیار سخت‌‌ساز شده بود.
ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است این حفره مشهور که به وسیله یک کارشناس ایمنی به اسم آلکساندر پوتاپنکو (Alexander Potapenko) کشف شده است، تا اینجای کار یکی از موارد بسیار نگران کننده اوبونتو برای مصرف کنندگان شخصی و سازمانی به‌حساب می‌آمد، که اکنون و با استناد به بسته ارائه شده تازه، از دید صاحبنظران ایمنی، دیگر الزامی به نگران بودن دراین‌باره وجود نخواهد داشت.
 

امیدواریم نوشته “ارائه بسته آپدیت ایمنی تازه برای اوبونتو” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  ارائه آپدیت ایمنی تازه برای لینوکس

عنوان منو
در حال بارگذاری