تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ارائه آپدیت ایمنی تازه برای لینوکس

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “ارائه آپدیت ایمنی تازه برای لینوکس” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی تیم ایمنی دبیان مطرح کرده‌اند که یک بسته به‌روزرسانی تازه را برای مصرف کنندگان سیستم‌عامل لینوکس عرضه کرده‌اند که این بسته می‌تواند آنها را در مقابل بسیاری از نقاط ضعف کشف شده در این سیستم‌عامل مقاوم سازد.
در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که دبیان،‌یکی از توزیع‌های مشهور لینوکس است که به اشتراک مصرف کنندگان، شهرت ویژه ای دارد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی debian، دبیان چند روز قبل با ارسال اعلامیه‌ای رسمی به مصرف کنندگان خود و نیز رسانه‌ها، ضمن اشاره به عده ای آسیب‌پذیری‌های ایمنی، مطرح نموده که بسته به‌روزرسانی تازه ای را برای سیستم‌عامل لینوکس ارائه کرده است.

این پکیج ویژه- که اخیرا در معرض قرار گرفته و مصرف کنندگان می‌توانند آن را دانلود و نصب نمایند- در حقیقت یک به‌روزرسانی است که توانایی دارد بر روی افزایش هسته لینوکس و رفع مشکلات کشف شده تمرکز کرده و نقایص موردنظر را به طرز کامل از میان بردارد.
مطابق مطرح رسمی دبیان و به دلیل مخاطرات موجود، نصب این بسته ایمنی برای تمامی مصرف کنندگان ضروری تشخیص داده شده است.

تا اینجای کار آسیب‌پذیری‌های فراوانی در خصوص این سیستم‌عامل کشف و مطرح شده است که این بسته تازه وظیفه مرتفع کردن آنها را بر عهده دارد.

این مطلب چطوره؟  بروز سخت در تست‌های ابتدایی ورژن بعدی اندروید

با توجه به معلومات پخش شده از جانب دبیان، فهرست بلند بالایی از نقاط ضعف ایمنی کشف شده در (هسته لینوکس) نرم‌افزارهای این سیستم‌عامل به وسیله این بسته رفع خواهند شد. عده ای از مهم‌ترین اصلاحات گفته شده شامل لیست پایین هستند:
– رفع آسیب‌پذیری DRM در پردازشگر‌های گرافیکی اجرا شده در سیستم Vmware
– رفع سخت عدم رسیدگی دقیق به متادیتا در کدهای RxRPC Kerberos
– رفع سخت سرریز بافر در درایور Wlan
– از بین بردن آسیب‌پذیری اعداد صحیح در IP ورژن ۶ و تابع ip۶_find_۱stfragopt
– رفع سخت پوینتر سوکت mq_notify

با این وجود در این اعلامیه مطرح شده است که برای سیستم‌عامل‌های ورژن قدیمی‌تر مانند jessie، این بسته به‌روزرسانی مؤثر نخواهد بود و در بسته‌ای جداگانه به این موارد رسیدگی خواهد شد.
 

امیدواریم نوشته “ارائه آپدیت ایمنی تازه برای لینوکس” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  برنامه ویژه گوگل برای امنیت نرم‌افزارهای اندروید

عنوان منو
در حال بارگذاری