تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ارائه آپدیت ویژه ایمنی برای اوبونتو

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “ارائه آپدیت ویژه ایمنی برای اوبونتو” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی تعداد ۲۹ بسته ایمنی برای ۱۵ پکیج قابل خدمات رسانی به وسیله سیستم‌عامل اوبونتو ارائه شده است تا مصرف کنندگان این مجموعه از توزیع‌های لینوکس قادر باشند ساختار ایمنی سیستم‌عامل خود را افزایش بخشند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، جیمز دونر از مرکز کنونیکال به‌تازگی در شکل به‌روزرسانی هفتگی خود برای اوبونتو خبر از انجام وصله‌های ایمنی بسیار ویژه برای این سیستم‌عامل داده است.
با اینحال عده ای خصوصیت‌ها در این بسته به‌روزرسانی، دلیل شده ارزش ویژه‌ای برای آن مقرر کرده شود.

با توجه به معلومات پخش شده در خصوص این پکیج، این به‌روزرسانی شامل روشهای نرم‌افزاری برای رسیدگی به تعداد ۲۴۲ آسیب‌پذیری ایمنی بر روی این سیستم‌عامل خواهد بود و در حقیقت یک به‌روزرسانی مهم ایمنی برای این توزیع پرطرفدار لینوکس به‌حساب می‌آید.

با توجه به گزارش عرضه شده، این آسیب‌پذیری‌ها به وسیله تیم‌های بررسی مختلف شناسایی و گزارش شده‌ و سپس به وسیله تیم‌های ایمنی اوبونتو به‌صورت مستقیم مورد بررسی قرار گرفته‌اند و راه‌حل‌های نرم‌افزاری آنها دیزاین و ارائه شده است.

این مطلب چطوره؟  ارائه بسته آپدیت ایمنی تازه برای اوبونتو

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است از این میان تعداد ۵۷ مورد از آسیب‌پذیری‌ها بر روی ورژن‌های مختلف خدمات رسانی شده به وسیله اوبونتو قابل اجرا هستند و به‌عنوان خطری بسیار جدی شمرده می‌شوند.

با این اوصاف اگر اوبونتوهای ورژن ۱۷.۰۴ یا Zesty Zapus، اوبونتوی ۱۶.۰۴LTS یا Xenial Xerus و اوبونتوی ۱۴.۰۴LTS یا Trusty Tahr را در دست دارید، خوب است به‌سرعت سر وقت نصب این وصله‌های ایمنی بروید.

امیدواریم نوشته “ارائه آپدیت ویژه ایمنی برای اوبونتو” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری