تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ارائه حافظه V- NAND یک ترابایتی به وسیله سامسونگ

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “ارائه حافظه V- NAND یک ترابایتی به وسیله سامسونگ” که پیشتر بدان میپردازیم.

صنعت تولید پردازشگر‌های حافظه رونق روزافزونی دارد و کمپانی سامسونگ در این عرصه، از پیشقراولان اصلی شمرده می‌گردد.
پیرامون همین موضوع به‌تازگی کمپانی سامسونگ موفق شده است تا اولین پردازشگر‌های حافظه یک ترابایتی نوع V- NAND را تولید نموده و جزئیات برنامه ارائه رسمی آنها را به مارکت مطرح کند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، کمپانی سامسونگ طی اعلامیه‌ای به‌صورت رسمی مطرح کرده است که نسل تازه ای از حافظه‌های V- NAND را ارائه می‌کند که حاوی حجمی برابر با یک ترابایت خواهند بود.

به علاوه از طرف دیگر گفته شده که این پردازشگر در سال ۲۰۱۸ میلادی به مارکت و جهت مصرف مصرف کنندگان ارائه خواهد شد، و در جستجوی آن نیز حافظه دو ترابایتی V- NAND و بالاخره نیز پشته ۱۶ ترابایتی حافظه‌های V- NAND تولید و به مارکت ارائه خواهند شد.

 

گفته می‌شود که برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ سخن از این حافظه‌ها در محافل خبری پخش شد و بلافصله بعد از آن، کمپانی سامسونگ مدعی شد که اولین کمپانی در جهان است که به تکنولوژی تولید حافظه NAND سه‌بعدی دست یافته است.

این مطلب چطوره؟  تلاش مایکروسافت برای تولید پردازشگر‌های حقیقت اضافه

حال سامسونگ در برنامه‌های خود مطرح کرده است که تصمیم گرفته است تا نسل بعدی حافظه‌های ۱۶ ترابایتی SSD را نیز به مارکت ارائه کند و بدین ترتیب این کمپانی می‌تواند امیدوار باشد که بخش بزرگی از مارکت را در دست داشته باشد.

شایان‌ ذکر است که تخمین انجام‌شده پیرامون حافظه‌های گفته شده مزبور بدین ترتیب است که این حافظه‌ها ابعاد ۳۰.۵ در ۱۱۰ در ۴.۳۸ میلی‌متری خواهند داشت.
 

امیدواریم نوشته “ارائه حافظه V- NAND یک ترابایتی به وسیله سامسونگ” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری