تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ارائه ورژن تازه لینوکس برای هک قانونی

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “ارائه ورژن تازه لینوکس برای هک قانونی” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی ورژن تازه لینوکس ۵ با اسم اسنشیال BackBox بر پایه هسته ورژن ۴.۸ لینوکس ارائه شده است. نکته مهم در خصوص این ورژن این است که کاربری اصلی آن، بهره برداری از آن به‌عنوان ابزاری برای هک قانونی گفته شده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، ورژن‌ای تازه از توزیع‌های مختلف لینوکس به مارکت ارائه شده است که مطابق آنچه مطرح شده، منظور اصلی از ارائه آن، هدفی بی‌سابقه یعنی کاربری آن به جهت اعمال روش هک قانونی است.

این توزیع ویژه از سیستم‌عامل لینوکس به وسیله کمپانی BackBox عرضه شده و ارائه آن تحت عنوان لینوکس ۵ اسنشیال انجام پذیرفته است، ضن اینکه مصرف کنندگان قادر باشند به‌راحتی در تمامی جهان به آن دسترسی داشته و امکان دانلود آن را داشته باشند.

این مطلب چطوره؟  شروع ارائه ورژن بتای GNOME three.26

بدین ترتیب به نظر صاحبنظران، این ورژن ویژه از لینوکس را می‌توان یکی از مهم‌ترین توزیع‌های ارائه شده در سال ۲۰۱۷ میلادی به حساب آورد، بدلیل آنکه ورژن‌های ارائه شده برای هدف هک قانونی، معمولاً روند پیچیده‌ای را در مراحل دیزاین و تولید پشت سر قرار داده‌اند و از اینرو از لحاظ ساختار و قابلیت ها فنی، از توان بسیار قابل ملاحظه‌ای برخوردارند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است پیشرفت‌دهندگان این ورژن از سیستم‌عامل لینوکس در اعلامیه ارائه توزیع خود این‌گونه اوضاع را گفته‌اند: «تیم BackBox با افتخار، ارائه اصلی و رسمی BackBox 75 را مطرح می‌کند. با این وجود این ارائه با توجه به فرایندهای مختلف موجود در مسیر پیشرفت، مدتی به طول انجامید، لیکن ما به‌سختی تلاش کردیم تا از این مشکلات عبور کنیم.»

به علاوه از طرف دیگر در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که این ورژن از لینوکس بر پایه اوبونتوی ورژن 16.04.2 LTS -که به اسم Xenial Xerus نیز مشهور است- ارائه شده و از هسته ۴.۸ سیستم‌عامل لینوکس به‌عنوان قطب عملیاتی خود استفاده می‌کند.

این مطلب چطوره؟  ارائه ورژن ۹.۱ لینوکس دبیان

حداقل سیستم موردنیاز برای بهره برداری از این ابزار نیز بهمراه ارائه آن واضح شده که این مشخصات شامل لیست پایین هستند:
– پردازشگر ۳۲ یا ۶۴ بیتی
– یک GB رم
– ده GB محیط داخلی آزاد در هارددیسک
– کارت گرافیکی با توانایی خدمات رسانی از خروجی تصویر حداقل ۸۰۰ در ۶۰۰ پیکسل
– درایور نوری با خدمات رسانی از دی‌وی‌دی یا درگاه USB برای خدمات رسانی از فایل ایزو به وسیله فلش درایو
 

امیدواریم نوشته “ارائه ورژن تازه لینوکس برای هک قانونی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری