تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ارائه ورژن ۹.۱ لینوکس دبیان

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “ارائه ورژن ۹.۱ لینوکس دبیان” که پیشتر بدان میپردازیم.

Share/Save/Bookmark

 

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴

 

“فن آوری آی تی”- مدت زیادی نمیگذرد که تازه ترین توزیع لینوکس دبیان به وسیله پیشرفت‌دهندگان این کمپانی به مارکت ارائه شده است تا مصرف کنندگان قادر باشند به شکل آفیشیال ورژن 9.1 این لینوکس را دانلود و نصب کنند.

عرضه نسخه ۹.۱ لینوکس دبیان

سیستم‌عامل لینوکس، از آن جهت که بطور کلیً متن‌باز است، دنیایی دارای اختلاف برای کاربرانش به ارمغان می‌آورد؛ به ویژه برای برنامه‌نویسان و پیشرفت‌دهندگان بطور کلیً دلنشین است، چرا که برخلاف سیستم‌عامل مشهوری چون ویندوز، تمام کدها و زوایای آن برای برنامه‌نویسان واضح و عیان است.
وانگهی، بدین جهت، انواع متفاوتی از این سیستم‌عامل تهیه و ارائه شده‌اند، که هر یک یک “توزیع” نامیده می‌شوند.

هم اینک، توزیع‌های متفاوتی برای سیستم‌عامل لینوکس موجود است، مانند اوبونتو و ردهت و … یکی از توزیع‌های مشهور و پرطرفدار “دبیان” اسم گذاری شده.
مدت زیادی نمیگذرد که تازه ترین ورژن از لینوکس “دبیان” به وسیله پیشرفت‌دهندگان این کمپانی، دیزاین و به مارکت ارائه شده است تا مصرف کنندگان قادر باشند به شکل آفیشیال، این ورژن یعنی ۹.۱ این نوع از لینوکس را دانلود و نصب کنند.

این مطلب چطوره؟  ارائه بسته آپدیت ایمنی تازه برای اوبونتو

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی theregister، یکی از خصوصیت‌های این ورژن تازه از دبیان این است که ۲۶ نقص ایمنی را که از ماه ژوئن شناسایی شده بودند را برطرف می‌کند.
به علاوه از طرف دیگر در این ورژن از لینوکس دبیان، که در هفته قبلی ارائه شده، عده ای از نقص‌های موجود در Apache و OpenVPN نیز مرتفع گردیده است.

مطابق جزئیات منتشره، حدود ۵۵ بسته آپدیت دارای اختلاف مرتبط به این توزیع، با نیت برطرف‌سازی نقص‌های این سیستم‌عامل در زمان انتشار این آپدیت فهرست شده است که عده ای از آنها حاوی CVE هستند، با اینحال در لیست وصله‌های ایمنی قرار نگرفته‌اند. ولی باید گفت، نقایص قبلی اگر بخواهیم جمع بندی کنیم رفع شده‌اند.

به علاوه از طرف دیگر در این ورژن تازه، چندین وصله ایمنی دیگر مرتبط به نقص‌های dwarfutils hyperlink shortener و تعداد ۷ باگ نیز در عرصه libquicktime برطرف شده‌اند. به علاوه از طرف دیگر یکی از وصله‌های این آپدیت نیز در دسته an out-of-bounds قلمداد شده است.

این مطلب چطوره؟  مایکروسافت برای پرطرفدار‌تر کردن ویندوز 10، ویندوز 7 را قابل هک ساخته است

و نهایتاً نکته مهم دیگر، با استناد به این‌که tunnel dealer آی پی ورژن ۶ SixXS نیز از کار افتاده است، این مسئله با بسته دبیان تطابق داشته و بدین‌ترتیب بسته‌های aiccu مربوطه نیز به انتهای کار خود خواهند رسید.
 

امیدواریم نوشته “ارائه ورژن ۹.۱ لینوکس دبیان” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری