تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ارائه واین 2.14 برای لینوکس

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “ارائه واین 2.14 برای لینوکس” که پیشتر بدان میپردازیم.

با اینکه توزیع‌های دارای اختلاف سیستم‌عامل متن‌باز لینوکس، پیشرفت چشمگیری کرده‌اند و مصرف کنندگان حرفه‌ای و دانشگاهی از آن به خوبی سود‌برداری می‌کنند، با اینحال بطور کلیً مشهود است که مصرف کنندگان عام، چندان رغبتی به بهره برداری از آن ندارند. با اینحال دلیل چیست؟
به‌تازگی ورژن تازه ای از "واین" ارائه شده است که به کمک آن می‌توان چندین عدد از برترین بازی‌های رایانه ای ممکن بر روی سیستم‌عامل لینوکس را تجربه کرد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، یکی از دلایلی که بسیاری از مصرف کنندگان سر وقت بهره برداری از سیستم عامل‌هایی مانند لینوکس و مک نمی‌روند، کمبود بازی‌های رایانه ای پرطرفدار با کیفیت بر روی این سیستم‌های عامل است.
در این مواقع، لایه سازگاری ویژه‌ای به اسم واین می باشد که باعث می‌شود تا بتوان بسیاری از نرم‌افزارهای ویندوزی را بر روی سیستم‌عامل‌های دیگر نیز استفاده کرد.

این مطلب چطوره؟  ارائه وصله ایمنی مایکروسافت برای لینوکس تحت ویندوز

به‌تازگی ورژن تازه ای از واین ارائه شده است که می‌تواند به انجام بازی‌های رایانه ای ویژه و تازه بر روی لینوکس کمک شایانی نماید. صاحبنظران نرم‌افزاری اعتقاد دارند ارائه چنین تسهیلاتی، دلیل همگانی‌تر شدن بهره برداری از این سیستم‌عامل میان لایه‌های بیشتری از مصرف کنندگان گردد.

 

ورژن تازه گفته شده، واین ۲.۱۴ است که دسترسی به بسیاری نرم‌افزارها و بازی‌های عمومی را برای مصرف کنندگان مهیا می‌سازد؛ از نمونه اینکه به کمک آن می‌توان بازی‌های مشهوری مانند ندای وظیفه، جنگ‌افزارهای مدرن ۳ و ویچر ۳ را بر روی سیستم‌عامل گفته شده به خوبی تجربه نمود.

عده ای ویژگیهای تکنیکی این ورژن تازه، به شکل پایین بهینه‌سازی‌ شده است:
– رفع باگ‌های موتور Mono
– مبدل فراخوانی فایل‌های C++ در کامپایلرهای IDL
– خدمات رسانی از Z-order در درایورهای اندرویدی
– نشانگر ماوس مقیاس‌پذیر برای سیستم‌عامل مک
– رفع باگ‌های مختلف

شایان‌ ذکر است که این ورژن در حال حاضر تکمیل سود‌برداری است و می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت Winehq، فایل‌های موردنیاز برای دریافت این ورژن تازه را دانلود و بر روی سیستم‌عامل خود اعمال نمایید.

امیدواریم نوشته “ارائه واین 2.14 برای لینوکس” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  این اورئوی دوست داشتنی!

عنوان منو
در حال بارگذاری