تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ارائه وصله ایمنی مایکروسافت برای لینوکس تحت ویندوز

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “ارائه وصله ایمنی مایکروسافت برای لینوکس تحت ویندوز” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی اولین وصله ایمنی برای لینوکس تحت ویندوز ۱۰ برای مصرف کنندگان این سیستم‌عامل متن‌باز ارائه شده که به چندین عدد از مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های این سیستم‌عامل رسیدگی کرده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی techtarget، وقتی که سیستم‌عامل لینوکس تحت ویندوز ۱۰ برای اولین بار ارائه گردید، با استقبال بسیار بالایی به ویژه از جانب مصرف کنندگان حرفه‌ای و نیز علاقه‌مند به تجربه سیستم‌عامل متن‌باز لینوکس همراه بود؛ بدین جهت نیز اکنون اولین وصله ایمنی برای این سیستم‌‌عامل و به منظور رفع عده ای مشکلات مصرف کنندگان عرضه شده است.

صاحبنظران می‌گویند در حقیقت این وصله ایمنی برای سیستم‌عامل ویندوز عرضه شده و شامل حل سخت چندین عدد از مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های موجود به اشتراک تمامی تولیدات مایکروسافت است که گفته می‌شود رقم دقیق این حفره‌ها برابر با ۴۸ آسیب‌پذیری مهم است.

این مطلب چطوره؟  ارائه واین 2.14 برای لینوکس

به علاوه از طرف دیگر به اشتراک این ۴۸ مورد، تعداد ۱۵ عدد وصله با برچسب "حیاتی" و نیز دو مورد وصله ایمنی "تخصصی" برای زیرسیستم‌های ویندوز برای لینوکس است که اولین وصله ایمنی از این‌ دست به‌حساب می‌آید.

 

آنگونه که جزئیات می‌گویند، یکی از این وصله‌های ایمنی که بسیار حساس است، مرتبط به یک حفره موجود در زیرسیستم ویندوز ۱۰ لینوکس می‌باشد که آسیب‌پذیری فراوانی را باعث شده و تا اینجای کار به سهولت، امکان حملات منع دسترسی را برای هکرها ممکن می‌کرده است.

رخنه موردنظر که با کد CVE-2017-8627 شناخته می‌شود -به دلیل ارزش فراوان- طبعاً باید در صدر اولویت‌های ایمنی مایکروسافت قرار داشته باشد؛ لیکن این کمپانی برخلاف انتظار، به‌جای برچسب "حیاتی"، برچسب "مهم" را بر روی آن قرار داده بوده است.

به علاوه از طرف دیگر آیتم بسیار مهم دیگر که به اشتراک این آسیب‌پذیری‌ها قرار دارد، رخنه‌ای با کد CVE-2017-8622 بود که به هکرها اجازه می‌داد تا قادر باشند کدهای مخربی را برای به دست گرفتن کنترل اولویت‌بندی مصرف کنندگان بر روی زیرسیستم ویندوزی لینوکس اعمال کنند.
اکنون این حفره نیز با موفقیت مرتفع شده است.

امیدواریم نوشته “ارائه وصله ایمنی مایکروسافت برای لینوکس تحت ویندوز” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  ارائه ورژن تازه لینوکس برای هک قانونی

عنوان منو
در حال بارگذاری