تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

فاز اول دولت الکترونیک معرفی شد

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “فاز اول دولت الکترونیک معرفی شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

محمود واعظی در مراسم معرفی فاز اول سود برداری طرح‌های خدمات الکترونیکی و خدمات همراه ابزار‌های اجرایی در دولت یازدهم، گفت: از ۱۱ شهریورماه سال ۱۳۹۳ نقشه راه دولت الکترونیکی به ما ابلاغ شد و با این شرایط دو نهاد رسمی کشور یعنی شورای محشر اداری و شورای محشر تکنولوژی معلومات براساس نقشه راه وظایف خود را انجام داده‌اند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، وزیر ارتباطات ادامه داد: بدین ترتیب آنچه مرتبط به روند اداری کشور بود به وسیله شورای محشر اداری و آنچه مرتبط به زیرساخت بود به وسیله شورای محشر تکنولوژی و بازوهای آن انجام شد. اگر امروز دولت الکترونیک در سازمان تکنولوژی معلومات افتتاح می‌شود به این معنا نیست که این کار به وسیله وزارت ارتباطات انجام شده است، حتی کل ابزار‌های دولتی و حتی خصوصی در این ۳۵ ماه در آن نقش داشتند.

این مطلب چطوره؟  TSMC در جستجوی بهتری در مارکت با خرید عمده سرور

وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات با بیان این که در فاز اول ۵۱ ابزار با ۴۴۰ خدمت به سود برداری می‌رسد، اضافه کرد: دولت الکترونیک یک شعبه است و امیدواریم در فاز دوم دولت الکترونیک که در دهه فجر امسال به سود برداری می‌رسد تعداد ابزار‌ها و خدمات را گسترش دهیم.

واعظی خاطر نشان کرد: آنچه امروز انجام می‌شود دلیل خواهد شد مردم دسترسی بیشتری به خدمات داشته باشند و از سرگردانی بین ابزار‌ها خلاص شوند. ۵۱ ابزاری که اکنون وصل هستند از جعل و تبعیض و فساد جلوگیری می‌کنند و شفاف سازی را در دولت بالا می‌برند. این یک شروع است که دولت کوچک شده است و در آتی یک دولت چابک داشته باشیم که به مردم خدمت کند.

وی پیرامون‌ ابزار‌هایی که به دولت الکترونیک وصل شده‌اند، شرح داد: هم اینک ابزار‌هایی از نمونه وزارت امور اقتصادی و دارایی، پست جمهوری اسلامی، ثبت احوال، بیمه به دولت الکترونیک وصل شده‌اند. این سری دلیل می‌شود که ابزار‌های دولتی تماس سریع داشته باشند و مردم نیز قادر باشند معلومات خود را از روش آن به دست بیاورند.

این مطلب چطوره؟  چرا آمازون باید توییتر را تصاحب کند؟

وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات با بیان این که دولت الکترونیک در بستر شبکه ملی معلومات انجام می‌گیرد، اظهار کرد: ابزار‌ها و خدمات فاز اول دولت الکترونیک امروز به سود‌برداری می‌رسد و امیدواریم در دهه فجر کامل شود.

به نوشته ایسنا، مراسم معرفی فاز اول سود‌برداری طرح خدمات الکترونیکی و خدمات همراه ابزار‌های اجرایی در دولت امروز و به علاوه از طرف دیگر مراکز داده شماره یک دولت در سالن قندی وزارت ارتباطات و تکنولوژی معلومات انجام شد و در ابتدای این مراسم محمود واعظی با حضور در سازمان تکنولوژی معلومات و از روش نمایشگر سالن قندی به عرضه‌ توضیحاتی پیرامون فاز اول دولت الکترونیک پرداخت.

امیدواریم نوشته “فاز اول دولت الکترونیک معرفی شد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری