تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

فایل‌های مشکوک به ویروس را گزارش دهید

رای دادن به این پست
banner

در باب ویروس ها نوشته ای داریم با عنوان “فایل‌های مشکوک به ویروس را گزارش دهید” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، زمان کار با شبکه جهانی وب و یا باز کردن ضمائم پست الکترونیک ارسالی به شما، امکان دارد با فایل‌هایی مواجه شوید که از لحاظ آلودگی به بدافزار به آنها مشکوک شوید.

مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای) پیشتر پیشرفت راهکارها و ابزارهای امنیت‌سنجی خود، اقدام به راه‌اندازی سامانه ویروس‌کاو کرده است. این سامانه یک پویشگر بدافزار چند موتوره تجهیز به ۱۰ آنتی‌ویروس به‌روز است.

مصرف کنندگان می‌توانند در زمان مواجهه با هرگونه فایل مشکوک، به آدرس scanner.certcc.ir مراجعه و اقدام به بارگذاری فایل در سامانه کرده و از نتایج پویش آن به وسیله آنتی‌ویروس‌های مختلف مطلع شوند.

در این سامانه امنیت و محرمانگی فایل‌های بارگذاری شده مورد نظر قرار داشته و آنتی‌ویروس‌ها به روش بطور کلی آفلاین هستند.

این مطلب چطوره؟  «واناکرای» از تب و تاب افتاد

با بهره برداری از این ابزار قادر خواهید بود تا فایل مورد نظر خود را با حدود ۱۰ آنتی‌ویروس‌ که به روش مداوم به وسیله مرکز ماهر به‌روزرسانی می شوند، پویش کرده و نتایج آن را ملاحظه کنید.

به علاوه از طرف دیگر در صورتی که فایل مورد نظر شما قبلا به وسیله مصرف کنندگان سیستم پویش شده باشد، نتایج پویش‌های قبل را نیز ملاحظه خواهید کرد. درصورت ممانعت آنتی‌ویروس شما برای ارسال یک فایل مشکوک، می‌توانید فایل مشکوک را به روش زیپ‌شده و با رمز ۱۲۳۴۵۶ نیز بارگذاری کنید.

امیدواریم نوشته “فایل‌های مشکوک به ویروس را گزارش دهید” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مووضعات مرتبط با ویروس های اینترنتی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری