تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

توانایی خاص ویندوز 10 با حرکات چشم

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “توانایی خاص ویندوز 10 با حرکات چشم” که پیشتر بدان میپردازیم.

مایکروسافت با به روزکردن ویندوز ۱۰ تغییراتی را در آن اعمال خواهد نمود تا برای نخستین بار کنترل آن با حرکات چشم ممکن شود.

به نوشته “فن آوری آی تی” از مهر با استناد به گفته زددی نت، توانایی ذکر شده که کنترل چشمی اسم گذاری شده قبل از این در ورژن آزمایشی ویندوز ۱۰ جای گرفته شده بود.

برنامه ریزی شده است این توانایی به طرز آزمایشی در معرض عموم هم قرار بگیرد. با اینحال لحظه این کار واضح نشده است. عده ای منابع می گویند یقینا در لحظه ارائه ورژن به روزشده ویندوز ۱۰ در پاییز موسوم به Home windows 10 Fall Creators Replace خدمات گفته شده در معرض علاقمندان قرار گیرد.

قبل از این یک کمپانی سوئدی از تکنولوژی کنترل چشمی خود موسوم به Eye Tracker 4C برای عرضه چنین خدماتی استفاده کرده بود و در حال افزودن آن به وسایل رایانه ای مختلف اعم از نمایشگرها و رایانه‌های بازی است.

این مطلب چطوره؟  قابلیت ها ویژه کنترل حریم شخصی در آپدیت تازه ویندوز ۱۰

در شکل این تکنولوژی از دوربین نصب شده بر روی رایانه برای ردگیری محل نگاه و خیره شدن چشم استفاده می‌شود. هدف اصلی از عرضه این خدمات تسهیل دسترسی به رایانه‌های شخصی برای مردم معلول و ناتوان جسمی است.

توانایی کنترل چشمی ویندوز به مصرف کنندگان امکان می‌دهد از موشواره و صفحه اساسی که بر روی صفحه نمایش در معرض است و همین طور توانایی مبدل متن به صدا به منظور صدور فرامین مختلف بهره ببرند.

امیدواریم نوشته “توانایی خاص ویندوز 10 با حرکات چشم” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری