تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

مایکروسافت به بنیاد پردازش بومی ابری پیوست

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “مایکروسافت به بنیاد پردازش بومی ابری پیوست” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی کمپانی مایکروسافت اقدام به انجام مشارکتی ویژه در عرصه پردازش و خدمات ابری نموده و پیرامون همین موضوع به عضویت "بنیاد پردازش بومی ابری" درآمده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی cloudcomputing، بنیاد پردازش بومی ابری (CNCF) یک بنیاد وسیع و بسیار ویژه در عرصه عرضه خدمات پردازش و دیگر خدمات در محیط ابری بوده که از هم کاری و مشارکت چندین کمپانی بزرگ تکنولوژی شکل گرفته است.
ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که اسم‌های حاضر در فهرست اسامی عضو این بنیاد، هر یک به‌تنهایی یک غول تمام‌عیار در صنایع مختلف جهان تکنولوژی معلومات به‌حساب می‌آیند. ممکن است کافی باشد صرفاً به دو اسم بزرگ و مشهور بسنده کنیم، یعنی دو کمپانی "گوگل" و "آی‌بی‌ام".

این مطلب چطوره؟  رقابت برای تولید پردازشگر‌های هوش مصنوعی بالا گرفته است

مطابق تعریف فلسفه وجودی این بنیاد، اهداف آن بدین‌ ترتیب مطرح شده است: ایجاد و عرضه نمونه تطبیقی و یک الگوی محاسباتی تازه، که برای محیط‌های سیستم‌های توزیع، بهینه‌سازی شده و توانایی مقیاس‌پذیری تا ده‌ها هزار گره خودترمیم‌شونده با معماری multi-tenant را داراست.

چندی قبلً و در جدید‌ترین تحول مرتبط به این نهاد، این بنیاد، یک شریک بسیار نیرومند را همراه با خود می‌بیند. غول نرم‌افزاری جهان، کمپانی مایکروسافت، به‌تازگی با نیت پیوستن به این بنیاد، سر وقت آن رفته است تا در یک مشارکت ویژه بتواند با این بنیاد در عرصه خدمات ابری تازه فعالیت مشترک داشته و فرضیه‌ها و خدمات‌های جدید‌ای را دیزاین و اجرا نماید.

مدیران کمپانی مایکروسافت با تأیید و تصریح این خبر، اقدام خود مبنی بر مشارکت با این بنیاد را یک گام طبیعی در راستای اهداف متن‌باز خود دانسته‌اند و به علاوه از طرف دیگر مطرح کرده‌اند که برنامه ریزی شده است تا به‌عنوان یک عضو، سالانه رقمی برابر با ۱۰۰ هزار دلار به این بنیاد حق عضویت پرداخت نمایند.
در طرف دیگر موضوع، مدیریت عملیات این بنیاد نیز پیرامون پیوستن کمپانی مایکروسافت به این گروه، به روشنی از آن استقبال نموده و گفته است: «پیوستن کمپانی مایکروسافت به بنیاد ما مایه افتخار است. این کمپانی در تمام جهان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین کمپانی‌های صنایع مختلف تکنولوژی معلومات و یکی از مهم‌ترین عرضه‌دهندگان خدمت ابری در جهان به‌حساب می‌آید.»

این مطلب چطوره؟  برنامه گوگل در عرصه کیت تشخیص صدای DIY

به نظر صاحبنظران، این ایده مایکروسافت غیر از نیل این کمپانی به اهداف خود در این عرصه، به تقویت به هر میزان بیشتر این بنیاد نیز کمک شایان توجهی خواهد نمود.
 

امیدواریم نوشته “مایکروسافت به بنیاد پردازش بومی ابری پیوست” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری