تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

نمونه تعرفه‌گذاری شبکه جهانی وب ثابت نامحدود نهایی شد

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه جهانی وب نوشته ای داریم با عنوان “نمونه تعرفه‌گذاری شبکه جهانی وب ثابت نامحدود نهایی شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

رئیس کمپانی ارتباطات زیرساخت از نهایی شدن نمونه تعرفه‌گذاری نامحدود اتصال داده در قسمت ثابت و تعیین کف و سقف سرعت در بسته‌ها اطلاع داد و اظهار کرد: تا اینجای کار سه بسته توصیه شده که با توجه به سرعت تا دو مگابیت در ثانیه، تا شش مگابیت در ثانیه، ۱۶ مگابیت در ثانیه را در بر می‌گیرد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، در صفحه اینستاگرام منسوب به محمدجواد آذری جهرمی، پیرامون عرضه شبکه جهانی وب نامحدود ثابت که بحث آن در یک ماه قبلی مطرح است، نوشته شد: بالاخره بعد از ساعت‌ها بحث و کار کارشناسی نمونه تعرفه‌گذاری نامحدود اتصال داده در قسمت ثابت نهایی شد. این توصیه امروز صبح تقدیم کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات خواهد شد. از همه صاحب‌نظران و اپراتورهای ارتباطی و فعالین مارکت محتوا که ما را در تهیه این پیش‌نویس یاری کردند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم. بی‌شک اگر پیگیری‌ها و پشتیبانی شخص دکتر واعظی نمی‌بود، بسیار اقدام سخت و پیچیده و غیرممکنی روبه‌روی ما بود.

این مطلب چطوره؟  هنوز تا تحقق شبکه ملی معلومات فاصله داریم

وی با اشاه به نحوه عرضه این خدمات گفت: با توجه به مدلی که تا اینجای کار نهایی شده، هر بسته خدمات شامل یک کف و یک سقف سرعت است و سرعت خدمات نبایستی از کف کمتر باشد. این مسئله به دلیل ماهیت خدمات ای‌دی‌اس‌ال در تضمین سرعت خط لحاظ شده است. مجموعا تا اینجای کار سه بسته توصیه شده که براساس سرعت تا دو مگابیت در ثانیه، تا شش مگابیت در ثانیه، ۱۶ مگابیت در ثانیه را در بر می‌گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات با بیان اینکه در هر بسته برای ترافیک داخلی و شبکه جهانی وب دو سقف مقرر کرده شده که سقف ترافیک داخلی ۱۰ برابر شبکه جهانی وب است، اضافه کرد: با این شرایط عملا مصرف کنندگان خانگی در صورت بهره برداری از خدمات‌های ویدیو آنلاین در صورتی که هر روز پنج ساعت خدمات ویدیوئی داخی را ملاحظه کنند و این رفتار را هر روز در ماه تکرار کنند، الزامی به پرداخت ندارند.

این مطلب چطوره؟  عرضه شبکه جهانی وب نامحدود تصویب شد

جهرمی به علاوه از طرف دیگر با بیان اینکه این مسئله دلیل افزایش جهشی محتوای صوتی و تصویری بر بستر شبکه ملی معلومات خواهد شد، خاطرنشان کرد: این مهم عرصه‌ساز اشتغال و پویایی فراوانی در زمینه تکنولوژی و فرهنگی کشور خواهد شد. سقف خدمات شبکه جهانی وب نیز با توجه به متوسط حداکثر مصرف حال حاضر مصرف کنندگان مقرر کرده شده و عملا ترکیب به گونه‌ای خواهد بود که بیش از ۹۰ درصد مصرف کنندگان با خرید این بسته‌ها دیگر الزامی به پرداخت شارژ زیادی ندارند.

رئیس کمپانی ارتباطات زیرساخت با تاکید بر لزوم اصلاح تعرفه‌ها بین عرضه‌دهندگان شبکه جهانی وب و زیرساخت، گفت: برای حصول به این نمونه، تعرفه خدمات‌ها بین اپراتورها و مخابرات ایران و کمپانی ارتباطات زیرساخت نیز اصلاح شده که کار بسیار پیچیده‌ای بود. مشارکت مخابرات تا به این لحظه بسیار تولید کننده بوده است. طبیتا جزئیات هزینه و مابقی مسایل را سازمان تنظیم مقررات بعد از تصویب کمیسیون محترم ابلاغ خواهد نمود.

امیدواریم نوشته “نمونه تعرفه‌گذاری شبکه جهانی وب ثابت نامحدود نهایی شد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به وب قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  پیشرفت سریع‌تر دسترسی به تکنولوژی معلومات و ارتباطات در دولت دوازدهم

عنوان منو
در حال بارگذاری