تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

مراقب شیوه تازه کلاهبرداران اینترنتی باشید!

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “مراقب شیوه تازه کلاهبرداران اینترنتی باشید!” که پیشتر بدان میپردازیم.

Share/Save/Bookmark

 

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴

 

“فن آوری آی تی”- هکرها از قابلیت ها تازه پیغام‌رسان‌های خارجی در خصوص امکان پرداخت آنلاین استفاده می‌کنند و مصرف کنندگان را حسابی به دردسر می‌اندازند!

مراقب روش جدید کلاهبرداران اینترنتی باشید!

با بحث افزودن امکان پرداخت در پیغام‌رسان‌ها، به ذهن خطور میکند هکرها و کلاهبرداران اینترنتی هم وارد عرصه شده تا با استفاده از فروشگاه‌های مجازی در جهت منافع خود بهره ببرند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، اخیرا با مطرح اینکه در ورژن‌های تازه پیغام‌رسان‌های خارجی امکان پرداخت می باشد، کلاهبرداران وارد رفتار شده و دست به اعمال مجرمانه می‌زنند. بدین جهت از طرف مدیران مسوول نکات ایمنی و راه‌های جلوگیری از سوءاستفاده‌های مالی گفته شده است.

مدتی قبل علی کریمی -مدیرکل پلیس فتا استان کرمانشاه – پیرامون این امکان پرداخت و سواستفاده‌های ممکن بیان می کند: اخیرا با مطرح اینکه در ورژن‌های بعدی عده ای شبکه‌های اجتماعی خارجی امکان پرداخت می باشد، کلاهبرداران وارد رفتار شده و با بیان اینکه می‌توان از روش این پیغام‌رسان خرید اینترنتی انجام داد، با استفاده از فروشگاه‌های مجازی دست به اعمال مجرمانه می‌زنند.

این مطلب چطوره؟  شبکه های اجتماعی خارجی ملزم به دریافت مجوز شدند

وی با اشاره به احتمال فریب خوردن مردم و وارد کردن معلومات بانکی‌شان اظهار می‌کند: فرد مجرم لوازم، نرم‌افزار و… را در معرض فروش قرار می‌دهد و مبلغی اندک برای آن تعیین و سپس اقدام به فریب قربانیان کرده و آنها را با یک لینک به ربات ایجادشده که به ظاهر اقدام به انتقال وجه می‌کند، هدایت می‌کند. فرد قربانی نیز با تصور اینکه انتقال وجه انجام می‌پذیرد تمام معلومات کارتی خود را در ربات وارد می‌کند.

کریمی پیرامون خطرات ناشی از در دست قرار دادن معلومات کارت بانکی در فروشگاه‌های مجازی نامعتبر شرح می‌دهد: مجرم با بهره برداری از معلومات انتشار یافته به حساب بانکی قربانی دسترسی یافته و اقدام به انتقال و یا خریدهای اینترنتی از حساب مصرف کنندگان می‌کند.

این سرهنگ پلیس فتا خاطرنشان می‌کند: باید توجه داشت که هم اینک هیچ پرداختی از روش پیغام‌رسان‌ها یا شبکه‌های اجتماعی خارجی انجام نمی‌پذیرد و حتی با استفاده از امکان پرداخت درون پیغام‌رسان در آتی، باید تماس با سیستم‌های بانکی داخل کشور نیز برقرار شود که هنوز این تماس برقرار نبوده و در صورت مطرح بانک‌های داخل کشور ممکن می‌شود.

این مطلب چطوره؟  شرط ایران برای پیغام‌رسان‌های خارجی

امیدواریم نوشته “مراقب شیوه تازه کلاهبرداران اینترنتی باشید!” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری