تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

مردم کدام نوع از ربات خدمات خریدار را ترجیح می‌دهند؟

رای دادن به این پست
banner

در باب رباتیک نوشته ای داریم با عنوان “مردم کدام نوع از ربات خدمات خریدار را ترجیح می‌دهند؟” که پیشتر بدان میپردازیم.

به دلیل آنکه به نظر می‌رسد ربات‌ها به خاطر صرفه هزینه و سرمایه‌گذاری در عرصه اتوماسیون، به گونه ای فزاینده مشاغل انسانی را تصاحب می‌کنند، باید به چه نحو رفتار کنند و چه اعمالی انجام دهند؟ اینها سؤالاتی است که اکنون برای صاحبنظران مطرح است.
اولویت عملکرد آنها به محل زندگی شما بستگی دارد. لایوپرسن، کمپانی است که در عرصه خدمات اتوماتیک خریدار فعالیت می‌کند و چندی قبلً حول مسئله اولویت ربات‌های خدمات خریدار، از 5000 نفر تحقیقات به رفتار آورده است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته تاپ‌تک نیوز، اکثریت 62 درصدی کمپانی کنندگان، مطرح کردند که ترجیح آنها، ربات‌های نوع‌دوستانه است، 21 درصد گفتند که ربات نوع رسمی را ترجیح می‌دهند و 9 درصد بیان داشتند که ربات‌های طنزآمیز را دوست دارند و تنها four درصد گفتند که ربات‌های جدی را دوست دارند. این اولویت‌ها و علایق با این وجود در کشورها و فرهنگ‌های مختلف دارای اختلاف بود.

این مطلب چطوره؟  تولید کوچک‌ترین ربات جراحی جهان در انگلیس

اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی‌هایی که در تحقیقات کمپانی کردند، ربات‌های دوستانه را ترجیح دادند، حدوداً 78 درصد آمریکایی چنین نظری داشتند و صرفاً 13 درصد آنها، ربات‌های حاوی شخصیت جدی را مورد قبول دانستند.
وانگهی، بیشتر انسانها استرالیایی، بریتانیایی و آلمانی نیز با آمریکایی‌ها هم‌نظر بودند. در فرانسه، 37 درصد کمپانی کنندگان، ربات رسمی و 37 درصد ربات دوستانه را ترجیح دادند.

در ژاپن، مدت‌هاست که مردم با ربات‌ها سر وکار دارند و در حقیقت ربات‌ها در فرهنگ آنها جا افتاده‌اند و هم اینک بحث‌های فراوانی در این کشور مطرح است که از ربات‌ها برای خدمت‌رسانی به سالمندان استفاده شود.
51 درصد از مردم این کشور که در تحقیقات کمپانی داشتند، خواهان ربات‌های رسمی بودند و تنها 20 درصد از آنها، ربات دوستانه را ترجیح دادند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است چندی قبلً مدیران ژاپنی با برنامه تولید شهر ربات‌ها به روش یک پارک بسیار بزرگ با کارکنان رباتیک موافقت کرده‌اند. مطابق معلومات منتشره، تمامی کارها در این شهر یا پارک بسیار بزرگ به وسیله ربات‌ها انجام خواهد شد.
در شهر ربات‌ها، رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و زمین‌های بازی به وسیله ربات‌ها کنترل شده و مردم در حقیقت مهمان ربات‌ها هستند.
 

امیدواریم نوشته “مردم کدام نوع از ربات خدمات خریدار را ترجیح می‌دهند؟” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به رباتیک قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  دیزاین بهتر؛ هوش مصنوعی بهتر

عنوان منو
در حال بارگذاری