تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

فرصت تکمیل معلومات سیم‌کارت‌های بی هویت تمدید شد

رای دادن به این پست
banner

در باب مقررات رادیویی نوشته ای داریم با عنوان “فرصت تکمیل معلومات سیم‌کارت‌های بی هویت تمدید شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته “فن آوری آی تی” از مهر، مهندس حسین فلاح جوشقانی گفت: با شروع اجرای برنامه ساماندهی سیم‌کارت‌های با هویت نامشخص و یا ناقص، از دو سال قبلی احراز هویت معلومات مالکین سیم‌کارت در سامانه اپراتورهای موبایل شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه تمدید فرصت تکمیل معلومات هویتی به منظور رفاه حال مشترکان بوده اضافه کرد: هم اینک معلومات مرتبط به حدود پنج میلیون مشترک در اپراتورهای موبایل ناقص است که این مشترکان تا انتهای دی ماه مهلت دارند برای تکمیل معلومات خود اقدام کنند.

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با تاکید بر اینکه اپراتورها موظفند اطلاع‌رسانی ضروری را برای تکمیل معلومات مشترکانشان انجام دهند، اضافه کرد: مشترکان بعد از دریافت پیامک از جانب اپراتورها باید برای تکمیل معلومات هویتی خود سریعاً اقدام کنند، در غیر اینصورت ابتدا خط مشترک به حالت یک طرفه درآمده و بعد از مدت کوتاهی تماس مشترک قطع خواهد شد.

این مطلب چطوره؟  وعده مدیران برای حل معضل پیامک‌های تبلیغاتی

وی اضافه کرد: به منظور اطلاع از موقعیت تعداد سیم‌کارت‌های به اسم مشترک در هر اپراتور، از ابتدای سال ۹۵ سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار راه‌اندازی شده است که مشترکان می‌توانند با مراجعه به سایت رگولاتوری به آدرس www.cra.ir در قسمت خدمات الکترونیک و یا نشانی www.mobilecount.ir و یا ارسال کد ملی خود به سرشماره ۳۰۰۰۵۰۴۹۰۱ از تعداد سیم‌کارت‌هایی که با کد ملی آنها ثبت شده مطلع شوند.

فلاح به علاوه از طرف دیگر اشاره نمود: هم اینک این امکان ممکن شده است که در صورت اکتیو شدن هر سیم‌کارت تازه به اسم مشترکان موبایل، پیامک اطلاع‌رسانی با سرشماره CRA.IR به تمامی سیم‌کارت‌های اکتیو آن مشترک ارسال شود.

امیدواریم نوشته “فرصت تکمیل معلومات سیم‌کارت‌های بی هویت تمدید شد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری