تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

نامه سرگشاده مدیران گوگل به مصرف کنندگان

رای دادن به این پست
banner

در باب میزبانی وب نوشته ای داریم با عنوان “نامه سرگشاده مدیران گوگل به مصرف کنندگان” که پیشتر بدان میپردازیم.

چندی قبلً عده ای رسانه‌ها مدعی شده‌اند که دولت آمریکا با بهره برداری از یک سیستم استراق‌سمع مجموعه موسوم به PRISM که اکنون درز کرده است، به معلومات ذخیره شده در سرورهای چند کمپانی بزرگ اینترنتی از نمونه گوگل، فیس‌بوک، اسکایپ، اپل و یوتیوب دسترسی داشته است.

بعد از انتشار این خبر نگران‌کننده، کمپانی گوگل شدیداً به این مسئله واکنش نشان داد و چنین ادعایی را بی‌پایه و اساس خواند. 

به نوشته “فن آوری آی تی”، لری پیچ مدیریت عملیات گوگل و دیوید دروموند مدیر حقوقی این کمپانی در نامه سرگشاده‌ای که در وبلاگ گوگل پخش شده است، کمک به «جاسوسی از معلومات مصرف کنندگان» خود را شدیدا رد کرده‌اند.

در این نامه آمده است: یقیناً شما هم گزارش‌های رسانه‌ای را که در آنها ادعا شده کمپانی‌های اینترنتی با پیوستن به یک برنامه دولتی به اسم PRISM، به آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) حق دسترسی مستقیم به سرورهای خود را می‌دهند، شنیده‌اید…. ما در هیچ برنامه‌ای که به دولت ایالات متحده – یا دولت هر کشور دیگری – حق دسترسی مستقیم به سرورهای ما را بدهد، هم کاری نداریم…. در حقیقت دولت آمریکا حق دسترسی مستقیم یا هیچ «در پشتی» به معلومات ذخیره شده در مراکز داده ما را ندارد.

این مطلب چطوره؟  مشارکت ایرتل هندوستان و آمازون در عرصه خدمات ابری

مدیران گوگل با اشاره این که «ما روز قبل اسم طرحی به اسم PRISM را شنیده‌ایم» تاکید کرده‌اند: ما معلومات مصرف کنندگان را تنها در چارچوب قانون های به رسمیت مشهور بین‌المللی در دست دولت‌ها قرار می‌دهیم. تیم حقوقی ما تمام درخواست‌های عرضه شده از جانب دولت‌ها را بررسی می‌کند…. ما بسیاری از آنها را رد می‌کنیم…. در صورتی که این درخواست‌ها با قانون های حال حاضر مطابقت داشته باشد، در کمال شفافیت آنها را به درخواست‌کننده گزارش می‌کنیم…. ما نخستین کمپانی هستیم که به چنین کاری مبادرت ورزیده است.

پیشتر، مدیران گوگل گفته‌اند وانمود کردن به این که گوگل معلومات مرتبط به فعالیت‌های اینترنتی مصرف کنندگان را افشا می‌کند، بطور کلیً نادرست است. 

امیدواریم نوشته “نامه سرگشاده مدیران گوگل به مصرف کنندگان” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به میزبانی وب قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری