تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

نتایج ناخوشایند توییتر در سه ماهه دوم

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “نتایج ناخوشایند توییتر در سه ماهه دوم” که پیشتر بدان میپردازیم.

همزمان با اینکه بنظر می‌رسید شبکه اجتماعی توییتر در موقعیت مطلوبی است، و استقبال شخصیت‌ها و چهره‌های جهانی از آن گسترش می‌یافت، با اینحال گزارش ویژه این کمپانی که اخیرا پخش شده، نتایج ناامید کننده‌ای را برای این کمپانی بدنبال داشت.

به نوشته “فن آوری آی تی” از شماران سیستم با استناد به گفته theinquirer توئیتر در هفته قبلی مطرح کرد تعداد مصرف کنندگان آن ۳۲۸ میلیون نفر است؛ یعنی برابر با همان رقمی که در سه ماهه در ابتدا نیز به آن می‌بالید.
این در حالیست که بررسی کنندگان امیدوار بودند این کمپانی در طول این سه ماهه تازه، قادر باشد دست کم چهار میلیون استفاده کننده تازه داشته باشد، که با این وجود این توقع محقق نشد.

صاحبنظران اعتقاد دارند این نتایج ضعیف نشان می‌دهند که طبیعی است توئیتر در سه ماهه دوم خود، با زیان مالی نیز مواجه شده باشد.
بر همین مبنا و در این دوره زمانی، این کمپانی ضرر خالصی برابر با با ۱۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار داشته و سود آن نیز برای نخستین بار در تاریخ خود، با نزول رو در رو قرار گرفته است.

این مطلب چطوره؟  اینستاگرام افسردگی را افشا می‌کند!

آنتونی نوتو (معاون عملیاتی توئیتر) در شرح این مسئله می‌گوید: «درست است که ما هنوز هم باید کارهای فراوانی برای گسترش سود انجام دهیم تا بتوانیم از افزایش خوب مخاطبان دارا باشیم، با اینحال مهم افزایش سود، نشان می‌دهد که توئیتر با اینکه در زمینه سود چندان موفق نبوده،‌ با اینحال در قسمت اجرایی درمقایسه با عرضه تولیدات درآمدزا، پیشرفت چشمگیری داشته است.»

از دید بررسی کنندگان مارکت، شرایط ناخوشایند توییتر در مقایسه با رقیب بزرگ خود، فیس‌بوک، بهتر قابل لمس و درک است. بطریکه محاسبه نشان می‌دهد و کمپانی فیس‌بوک نیز بصورت رسمی مطرح کرده است، این شبکه اجتماعی هم اینک بیش از دو میلیارد استفاده کننده اکتیو دارد، ضمن اینکه در هفته قبلی نیز ارزش سهام این کمپانی به رکورد جدید‌ای دست یافته است.

نکته مهم در خصوص توییتر اینست که به منبعی سریع و فراگیر در زمینه خبر بدل شده است.
ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است با استناد به اینکه نقش توئیتر در چرخه خبری هر روزه در تمامی جهان، اکنون از هر لحظه دیگری برجسته‌تر شده است(کما اینکه سیاسیون بسیاری نیز در تمامی جهان بیش از هر رسانه دیگری از آن استفاده می‌کنند)، در این مواقع، نبود افزایش در میزان مصرف کنندگان این شبکه، بسیاری از مردم و بررسی کنندگان را شگفت‌زده کرده است.

این مطلب چطوره؟  چاره ممانعت از تخلفات بستن تلگرام نیست

برای نمونه توییت‌های ترامپ به طرز پیوسته مبدل به سرخط اخبار در ایالات متحده می‌شوند؛ خواه تمسخر گزارشگران، بلوکه کردن مردم مشهور، یا پست ویدئوهایی از خودش که در حال شکست دادن فردی‌ست که صورتش با لوگوی CNN پوشیده شده است.
بنظر می‌رسد انتقادها از نو به سوی مدیریت این شبکه اجتماعی نشانه رفته‌اند.
 

امیدواریم نوشته “نتایج ناخوشایند توییتر در سه ماهه دوم” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری