تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اولین شبکه تلفن ثابت بخش خصوصی افتتاح شد

رای دادن به این پست
banner

در باب اپراتورها نوشته ای داریم با عنوان “اولین شبکه تلفن ثابت بخش خصوصی افتتاح شد” که پیشتر بدان میپردازیم.

این شبکه ارتباطات ثابت به وسیله بخش خصوصی و در فاز در ابتدا با نیت نصب و راه‌اندازی ٥٠ هزار خط تلفن ثابت به سود برداری رسید.

به نوشته “فن آوری آی تی” از مهر، برنامه ریزی شده است این شبکه در فاز در ابتدا تا انتهای سال و در شهرهای تهران، زنجان و بوشهر ٥٠ هزار خط تلفن بنا شده بر تکنولوژی نسل آتی شبکه‌های مخابراتی (NGN) و دیتا دایر شود و در نیمه اول سال آتی نیز ٥٠ هزار خط تلفن به این شبکه اضافه شود.

این تکنولوژی روی شبکه دسترسی فیبرنوری راه‌اندازی شده تا امکان بهره برداری از خدمات دیتا روی خط تلفن برای مشترکان ممکن شود.

در مراسم معرفی این شبکه که صبح امروز صورت گرفت محمود واعظی وزیر ارتباطات به روش نمادین و از روش ویدئو کنفرانس این شبکه را در شهرک فرهنگیان استان زنجان، شهر تازه پرند استان تهران و شهر دلوار و عالیشهر و شهرک صنعتی بوشهر، افتتاح کرد.

این مطلب چطوره؟  مشارکت همراه اول و نوکیا برای ارائه 5G

در این مراسم به علاوه از طرف دیگر طرح‌های بنا شده بر فاز تکمیلی شبکه ملی معلومات از نمونه شبکه شبکه جهانی وب اشیا، خانه هوشمند، سامانه آموزش الکترونیکی، سامانه آنلاین تامین کالای مصرفی، شبکه استعلام بها وسامانه تخصصی نمایش درخواستی تحت نام خدمات پایه شبکه ملی معلومات معرفی شد.

امیدواریم نوشته “اولین شبکه تلفن ثابت بخش خصوصی افتتاح شد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری