تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

نوکیا eight رقیب جدی برای اپل و سامسونگ؟!

رای دادن به این پست
banner

در باب تلفن همراه نوشته ای داریم با عنوان “نوکیا eight رقیب جدی برای اپل و سامسونگ؟!” که پیشتر بدان میپردازیم.

یک کمپانی تولید کننده تلفن همراه از مدل برتر تازه خود معرفی کرده است. این تلفن همراه تجهیز به تکنولوژی است که تصویر یا ویدئو دوربین های عقب و جلو را همزمان نمایش می‌دهد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از مهر ، نوکیا از مدل برتر تازه خود یعنی «نوکیا ۸» پرده گشود. این تلفن همراه درحالی معرفی شده که کمپانی تولید کننده سعی دارد برای اولین بار با همتایان خود یعنی اپل و سامسونگ رقابت کند.

این ابزار که به هزینه ۷۰۰ دلار ارائه می‌شود حاوی خصوصیت نمایشگر Twin Sight است. در این تکنولوژی تصویر یا ویدئو دوربین های جلو و عقب ابزار همزمان در نمایشگر داده می‌شوند. نوکیا این تکنولوژی را Bothie نامگذاری کرده که توانایی تازه به تصویر‌های سلفی می‌افزاید.

نوکیا۸ حاوی دودوربین پشتی ۱۳ مگا پیکسلی و یک دوربین جلویی با همین کیفیت است.

این مطلب چطوره؟  چه افرادی آیفون هزاردلاری می‌خرند!

دوربین‌های عقب وجلوی ابزار به وسیله کمپانی زایس ساخته شده اند. به علاوه از طرف دیگر از تکنولوژی این کمپانی برای افزایش کیفیت عکس ها نوکیا ۸ نیز استفاده شده است. به عبارت دیگر نوکیا از تکنولوژی «الگوریتم های هم جوشی تصویر» برای ترکیب عکس ها دو لنز در یک تصویر استفاده می کند.

علاوه براین موارد نوکیا ۸ تجهیز به تکنولوژی صوتی فضایی است. این تکنولوژی با بهره برداری از سه میکروفون صوت را ثبت می‌کند می‌تواند در جهات مختلف آن را پخش کند.

این ابزار از آلومینیومی ساخته شده که لبه‌های آن ۴.۶ میلی متر ضخامت دارند.

برند نوکیا اکنون تحت لیسانس استارت آپ فنلاندی HMD Globalفعالیت می‌کند که در ابتدا سال جاری عملیات احیای این کمپانی را شروع کرد. ازآن لحظه تا اینجای کار نوکیا سه تلفن همراه اندروید با هزینه متوسط تلفن همراه ۳۳۱۰ قدیمی را نیز زنده کرده است.

امیدواریم نوشته “نوکیا eight رقیب جدی برای اپل و سامسونگ؟!” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تلفن همراه قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  سامسونگ در پی تولید سریع‌ترین تلفن همراه دنیا

عنوان منو
در حال بارگذاری