تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

نگرانی آمریکایی‌ها از تشدید نبرد سایبری با روس‌ها

رای دادن به این پست
banner

در باب امنیت شبکه نوشته ای داریم با عنوان “نگرانی آمریکایی‌ها از تشدید نبرد سایبری با روس‌ها” که پیشتر بدان میپردازیم.

در شرایطی که اخبار متعددی از حملات هکری روس‌ها به زیرساخت‌های رایانه‌ای آمریکا و شبکه‌های وابسته به احزاب سیاسی این کشور به گوش می‌رسد، کارشناسان ایمنی این کشور در باب تشدید این حملات اخطار می‌دهند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از فارس با استناد به گفته ونچربیت، استیو گرابمن مدیر امور ایمنی اینتل در باب پیامدهای ناخواسته هرگونه برنامه آمریکا برای تلافی حملات نسبت داده شده به روسیه که می‌تواند منجر به وقوع یک نبرد حقیقی شود اخطار داده است.

اوباما مدیرکل جمهور آمریکا در تازه ترین هفته‌های ریاست جمهوری خود ضمن اشاره به حملات هکری روسیه اخطار داده که امریکا در لحظه خوب و به شیوه‌ای که خود درست تشخیص می‌دهد درمقایسه با این حملات سایبری واکنش نشان می‌دهد و با این وجود لزوما این واکنش را علنی نخواهد کرد.

این مطلب چطوره؟  حساب سونی در توییتر هک شد

استیو گرابمن اعتقاد دارد دولت امریکا، مقام‌های قضایی این کشور و عموم مردم باید درک کنند که پیامدهای فاجعه بار یک نبرد سایبر دیجیتال می تواند پیشرفت یابد و به یک نبرد متعارف حقیقی جنگی منجر شود. تلافی جویی از روش زیرساخت‌های دیجیتال امکان دارد عرصه را برای ورود دولت ملت‌ها به یک منازعه ممکن کند. این امر هشدار انتقام جویی را تشدید می‌کند.

به نظر می‌رسد دولت اوباما هنوز به تحریم‌های تازه اقتصادی، نشت دادن عمدی معلومات رهبران سیاسی و تجاری روسیه و محدود کردن تحرک دیپلمات‌های روسی در امریکا قناعت کند، با اینحال هرگونه تلاش برای مختل کردن دسترسی روس‌ها به شبکه جهانی وب می‌تواند واکنش خشمگینانه پوتین را در پی داشته باشد.

امیدواریم نوشته “نگرانی آمریکایی‌ها از تشدید نبرد سایبری با روس‌ها” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به امنیت شبکه قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری