تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

هدف اصلی، ایجاد چرخه فزاینده در زمینه فضایی است

رای دادن به این پست
banner

در باب ماهواره های مخابراتی نوشته ای داریم با عنوان “هدف اصلی، ایجاد چرخه فزاینده در زمینه فضایی است” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته “فن آوری آی تی” با استناد به گفته روابط عمومی وزارت ارتباطات و تکنولوژی معلومات، دکتر رضا تقی‌پور در همایش چشم اندازهای فعالیت فضایی در دانشگاه علم و صنعت، ضمن بیان این نوشته اظهار داشت: امروزه در عرصه‌ای هستیم که محققان ایرانی توانسته‌اند به علم و تکنولوژی فضایی دست بیابند.

وی اضافه کرد: بر همین اساس، می‌بایست تلاش‌های ضروری در جهت مبدل این علم و تکنولوژی به کالا و صنعت و در ‌نهایت به ثروت انجام شود تا این چرخه کامل شده و اهداف تعریف شده در این زمینه محقق شود.

وی خاطر نشان کرد: تا اینجای کار فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه فضا صورت گرفته با اینحال می‌بایست برای کامل کردن چرخه فضایی گام‌های بلندتری برداشته شود.

وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات با بیان این نوشته، که ظرفیت و پتانسیل ضروری در این زمینه در کشور می باشد تصریح کرد: مشارکت‌های صنعت و دانشگاه و بهره برداری از پتانسیل‌های مراکز علمی و بررسی از نمونه عرصه‌هایی است که می‌تواند به تحقق چرخه فزاینده در این زمینه کمک کند.

این مطلب چطوره؟  پاک کردن حافظه از فاصله ۱۶۰ میلیون کیلومتری

وی ادامه داد: با مدیریت و ساماندهی تکنولوژی‌های فضایی می‌توان از این زمینه تحت نام پیشران دیگر تکنولوژی‌ها، و صنعت استفاده کرد.

دکتر رضا تقی‌پور با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه تکنولوژی‌های فضایی در کشور گفت: بحث‌های تکنولوژی فضایی از سال ۷۱ در کشور به روش جدی مطرح شد و در سال ۷۵، تولید ماهواره‌های کوچک در مسیر پیش روی قرار گرفت.

وی تاکید کرد: اگر تلاش‌های صورت گرفته در زمینه تکنولوژی فضایی را طی ۱۵ سال قبلی ارزیابی کنیم بیانگر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کشور در این بخش خواهد بود.

وی با بیان این نوشته که هم اینک، نیروی انسانی توانمند و زیرساخت‌های ابتدایی لازم در این زمینه در کشور ممکن است، اظهار داشت: در حال حاضر ایران از مکان مناسبی در زمینه تکنولوژی فضایی در منطقه و میان کشورهای اسلامی دارا است.

وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات بهره برداری از توان داخلی و تکیه بر محققان جوان ایرانی را رمز موفقیت در این زمینه دانست، خاطر نشان کرد: امروزه ایران موفق شده است مکان خود را به اشتراک هشت کشور صاحب چرخه کامل این تکنولوژی در جهان حفظ کند.

این مطلب چطوره؟  پرتاب چهار هزار ماهواره SpaceX برای گسترش سرعت شبکه جهانی وب جهان

وی اضافه کرد: جوان بودن متوسط سنی محققان فضایی ایران و طی شدن مسیر علمی موجود در این بخش از جانب این متفکران از نمونه خصوصیت‌های تکنولوژی فضایی ایران است که ما را از دیگر کشورها متمایز ساخته است.

امیدواریم نوشته “هدف اصلی، ایجاد چرخه فزاینده در زمینه فضایی است” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری