تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

هر ایرانی عضو ۱۸ کانال تلگرامی

رای دادن به این پست
banner

در باب شبکه های اجتماعی نوشته ای داریم با عنوان “هر ایرانی عضو ۱۸ کانال تلگرامی” که پیشتر بدان میپردازیم.

مسعود اسدپور: براساس آمارهای مرکز ملی محیط مجازی، تعداد کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام امروز از فاصله ۵۵۵ هزار کانال قبلی و مطالب پخش شده در این کانال‌ها نیز رکورد انتشار یک میلیارد نوشته را شکسته و به عدد ۱.۱ میلیارد نزدیک شده است.

وی گفت: با استناد به اینکه کل صفحات سایت‌های فارسی زبان در شبکه جهانی وب حدود ۱.۲ میلیارد تخمین زده می شود، می‌توان گفت از لحاظ مهم تعداد مطالب پخش شده، پیغام رسان تلگرام فارغ از همه چیز و صرفا در کانال‌های عمومی آن از سال ۱۳۹۴ که امکان ایجاد کانال در تلگرام ممکن شده، توانایی رقابت با تمام محتوای ساخته شده در تمام سایت‌های فارسی زبان در طول سالیان واپسین را یافته است.

اسدپور با اشاره به اینکه پیغام‌رسان تلگرام براساس میزان انتشار هر روزه ۲ تا ۳ میلیون نوشته، تا آخر مهر ماه امسال از سایت‌ها نیز پیشی خواهد گرفت، تاکید کرد: در صورتی که حجم مطالب ساخته شده در شبکه های اجتماعی و پیغام رسان های دیگر نیز به محاسبه تلگرام اضافه شود، می‌توان گفت حجم تولید مطالب در طول یک سال این شبکه‌ها با کل مطالب ساخته شده از ابتدای ایجاد وب فارسی تا اینجای کار فراتر خواهد رفت.

این مطلب چطوره؟  دلیل اظهارات متناقض مدیر تلگرام

سرپرست پژوهشگاه محیط مجازی کشور با بیان اینکه از میان ۵۵۵ هزار کانال عمومی فارسی زبان بیش از ۲۰ هزار کانال حاوی حداقل ۵۰۰۰ عضو هستند، تصریح کرد: از میان مطالب پخش شده در کانال‌های تلگرام ۸۸ درصد به روش تولید نوشته تازه و ۱۲ درصد آن بازنشر (فوروارد) مطالب کانال های دیگر بوده است. با این وجود حجم زیادی از این مطالب تولیدی، کپی مطالب کانال های دیگر بوده که در جای خود قابل بررسی است.

وی اضافه کرد: کل تعداد عضو های کانال ها نزدیک به ۷۲۰ میلیون است که با استناد به مطرح تلگرام درخصوص وجود ۴۰ میلیون اکانت از مصرف کنندگان ایرانی نشان می دهد هر استفاده کننده به طرز متوسط در ۱۸ کانال عضو است که متوسط سن این کانال‌ها ۳۱۲ روز بوده و به طرز متوسط ۱۲۹ روز یعنی ۴۱درصد این ایام را اکتیو بوده‌اند.

اسدپور با مطرح این که نزدیک به ۷۰ درصد این کانال ها در یک ماه واپسین فعالیت داشته اند و ۳۰ درصد این کانال‌ها در یک ماه واپسین هیچ مدلی فعالیتی از خود نشان نداده اند، گفت: مطالب پخش شده در کانال‌ها به طرز متوسط ۱۱۲۵ بازدید داشته‌اند و در کل کل بازدید مطالب کانال ها به رقم ۱/۲ تریلیارد بالغ می‌شود.

این مطلب چطوره؟  عده ای سرورهای تلگرام به ایران منتقل شد

به گفته وی، این آمارها نشان می‌دهد هر استفاده کننده فارسی زبان به طرز متوسط ۳۰ هزار نوشته از کانال‌های تلگرام مطالعه کرده است که با فرض صرف حدود یک دقیقه وقت برای هر نوشته، این کانال‌ها منجر به گسترش سرانه مطالعه به میزان ۵۰۰ ساعت شده‌اند.

امیدواریم نوشته “هر ایرانی عضو ۱۸ کانال تلگرامی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری