تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

اخطار مدیر سابق فیس‌بوک پیرامون مخاطرات تکنولوژی

رای دادن به این پست
banner

در باب رباتیک نوشته ای داریم با عنوان “اخطار مدیر سابق فیس‌بوک پیرامون مخاطرات تکنولوژی” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی "آنتونیو مارتینز" به‌عنوان مدیر سابق شبکه اجتماعی فیس‌بوک مطرح کرده است که در سی سال آتی بیننده مخاطرات فراوانی، ممکن است در حد نابود شدن جوامع بشری به‌واسطه افزایش بی‌رویه تکنولوژی خواهیم بود.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی ibtimes، آنتونیو مارتینز اسم بزرگی در سیلیکون با این وجود شمرده شده و نکته قابل توجه این است که علیرغم ترک فیس‌بوک، بازهم مورد استقبال رسانه‌ها قرار دارد.
با این اوصاف به‌تازگی ایشان در گفتگو‌ای پرسرو و صدا مطرح نموده که بشر با نگاه ویژه‌ای که به‌ منظور پیشرفت تکنولوژی اتخاذ کرده است -در رفتار- در حال نابود کردن آتی خود بوده و محتمل است جوامع بشری به‌زودی سقوط را تجربه نمایند.

مارتینز که نگاه بدبینانه‌ای به تکنولوژی دارد، اعتقاد دارد که استفاده بی‌رویه از تلفن‌های همراه هوشمند انسان‌ها را به ماشین‌ها وابسته کرده است و وانگهی با استناد به ارائه قریب‌الوقوع خودروهای بدون راننده نیز می‌توان انتظار داشت که نسل بشر به چرخه‌ای از طغیان، درگیری و ناامیدی وارد شود.

ایشان به علاوه از طرف دیگر اعتقاد دارد که هوش مصنوعی و صنایع روباتیک در حال نابود کردن مارکت کار انسان‌ها هستند و به‌زودی انسان‌ها بر اثر کمبود شدید کار با مشکلاتی بزرگ در سطح جوامع مختلف روبرو خواهند شد.
بدین‌ترتیب ایشان پیش‌بینی می‌کند که در طول سی سال آتی، سطح بیکاری به‌واسطه تکنولوژی به‌اندازه‌ای بالا خواهد رفت که جوامع بزرگ شروع به از هم پاشیدن خواهند کرد.

این مطلب چطوره؟  مردم کدام نوع از ربات خدمات خریدار را ترجیح می‌دهند؟

مارتینز دراین‌باره می‌گوید: «هر بار که کسی خارج از چرخه سیلیکون با این وجود را می‌بینم، به این فکر می‌کنم که ده‌ها کمپانی بزرگ به‌صورت دیوانه‌وار در حال تلاش هستند تا ایشان از کار بیکار شود. تا سی سال آتی نیمی از جمعیت کره زمین دیگر شغلی برای خود نخواهند داشت و این امر به انقلاب‌های درونی جامعه‌ها منتهی خواهد شد.»

ایشان در انتهای سخنان خود گفت: «مردم عادی درک نمی‌کنند که بیننده نبردی میان سیاست و تکنولوژی هستیم و تکنولوژی در آستانه پیروزی در این آزمون است. تکنولوژی به‌اندازه‌ای از ما پیش است که قبل از اینکه بخواهیم درک کنیم می‌تواند کارهایمان را از ما گرفته و اقتصاد جهانی را به‌زانو دربیاورد.»
 

امیدواریم نوشته “اخطار مدیر سابق فیس‌بوک پیرامون مخاطرات تکنولوژی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به رباتیک قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری