تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

واعظی: تکلیف خود را واضح کنید!

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “واعظی: تکلیف خود را واضح کنید!” که پیشتر بدان میپردازیم.

چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۷

 

“فن آوری آی تی”- وزیر ارتباطات: اینکه مسئولیت هرگونه ناامنی در این فضا را تنها به عهده وزارت ارتباطات می‌دانند درست نیست.

واعظی: تکلیف خود را مشخص کنید!

محمود واعظی درپاسخ به اظهارات امروز معاون قضایی دادستان کل کشور در خصوص محیط مجازی و تلگرام گفت: ایشان بالاخره تکلیف خود را واضح کند که یک روز بیان می کند سرور تلگرام بایستی به کشور بیاید و روز دیگر بیان میکند ورود سرورها مصداق نفوذ و جاسوسی است.

به نوشته “فن آوری آی تی” از ایسنا، وزیر ارتباطات و تکنولوژی معلومات درپاسخ به اظهارات امروز خرم آبادی – معاون قضایی دادستان کل کشور – در خصوص محیط مجازی و تلگرام گفت: مسئولین نظام و مردم قاضی مناسبی برای تلاش‌های وزارت ارتباطات جهت سالم سازی محیط مجازی هستند.

این مطلب چطوره؟  آمازون در جستجوی هوشمندسازی آلکسا با خرید یک استارت‌آپ

وی با تاکید بر اینکه ایشان بالاخره تکلیف خود را واضح کندکه یک روز بیان میکند سرور تلگرام بایستی به کشور بیاید و روز دیگر بیان میکند ورود سرورها مصداق نفوذ و جاسوسی است، اضافه کرد: معلوم است سخت جای دیگری است و وقتی ما می گوئیم تفکر ایشان بر انسداد محیط مجازی است؛ واکنش نشان می دهند.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد:‌ ایشان مدعی هستند که خدمات بومی راه‌اندازی نشده است و وزارت ارتباطات نقش خود را انجام نداده است که سخت در اشتباهند. ایشان از اعمال خوب وزارت ارتباطات هم مطلع هستند و می‌دانند معضلات این عمل زیاد است و با این وجود یک مانع بزرگ هم همین تفکرات ایشان است.

به گفته ایشان در حال حاضر پیغام رسان های داخلی در کشور تولید و راه‌اندازی شده اند با این وجود آیا می توان مردم را مجبور به بهره برداری از یک کالا کرد؟ اینکه مردم به شبکه های اجتماعی داخلی اعتماد کنند بستگی به عملکرد ما مسئولین دارد؛ ایشان مطمئن باشند اینگونه اظهار نظرها نه فقط اعتماد عمومی به شبکه های اجتماعی داخلی را گسترش نمی دهد؛ حتی منجر به عدم استقبال مردم نیز خواهد شد.

این مطلب چطوره؟  ورود شبکه جهانی وب اشیاء به عرصه اشتغال

واعظی با بیان اینکه ادعای ایشان برای ۸۰۰۰ کانال را پیگیری کرده ایم، اضافه کرد: بعد از دو هفته پیگیری بالاخره امروز لیست ۸۰۰۰ کانال ادعایی را به وزارت ارتباطات داده اند که بررسی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای حفاظت از حریم خصوصی مردم در محیط مجازی بخش ها و سازمانهای مختلف از نمونه خود قوه قضائیه نقش دارند و اینکه مسئولیت هرگونه ناامنی در این فضا را تنها به عهده وزارت ارتباطات می دانند؛ مثل نظرها قبل ایشان، به نظر می رسد باز هم نظر شخصی باشد.

ایشان در انتهای تصریح کرد:‌ مطمئناً اگر نیت رعایت مصالح ملی باشد نبایستی چنین موضوعاتی در سطح جراید مطرح شود و جلسات و کارگروههای متفاوتی برای حل این مسائل می باشد. از این جهت اگر ا ختلافاتی هم می باشد بایستی در مراجع ذیربط مطرح شود و برنامه مسایل و اظهارات نامعقول در جراید، مطمئنا به حیثیت نظام لطمه می زند و بدین جهت گفتگو های متعدد ایشان را جواب نمی دهم و اکنون نیز به دلیل اینکه سخنان ایشان در جامعه ابهام ایجاد می کند؛ جواب این موارد را مطرح می کنم.

این مطلب چطوره؟  نرم‌افزار ترلو و مقاصد تازه و بزرگ

امیدواریم نوشته “واعظی: تکلیف خود را واضح کنید!” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری