تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

ویدا سینا: وزیر آتی نگاه خاصی به تولید داشته باشد

رای دادن به این پست
banner

در باب مدیریت ICT نوشته ای داریم با عنوان “ویدا سینا: وزیر آتی نگاه خاصی به تولید داشته باشد” که پیشتر بدان میپردازیم.

ویدا سینا رئیس مرکز بررسی ها صنایع انفورماتیک

اشاره:
سایت “فن آوری آی تی” به منظور بررسی عملکرد وزارت ارتباطات و تکنولوژی معلومات، یک تحقیقات عمومی و نظرخواهی از صاحبنظران، و به علاوه از طرف دیگر بررسی میدانی را در مسیر پیش روی قرار داده که نتایج آن بتدریج پخش می‌گردد.
در این بررسی که همزمان با انتهای دوره ۴ ساله آقای محمود واعظی تحت نام وزیر پیشین ICT و ابتدای دوره وزارت آقای محمد جواد آذری جهرمی تحت نام وزیر تازه صورت می‌پذیرد، “فن آوری آی تی” تصمیم گرفته است با مشارکت ماهنامه جهان رایانه و ارتباطات، نظرها جمعی از فعالین صنف و صنعت و صاحبنظران زمینه ICT و روزنامه‌نگاران باسابقه این عرصه را در باب دوره ارزیابی فعالیت وزیر پیشین و به علاوه از طرف دیگر انتظارات از وزیر تازه را جویا شود.
در مرحله در ابتدا، تحقیقات عمومی سایت “فن آوری آی تی” با برنامه این پرسش که: «شما عملکرد محمود واعظی در وزارت ارتباطات را به چه نحو ارزیابی می‌کنید؟» در همه صفحات سایت اکتیو شده است که از همه مصرف کنندگان دعوت می‌گردد که در آن هم کاری نمایند. نظرها صاحبنظران نیز بتدریج در سایت و سپس بصورت یک پرونده ویژه در ماهنامه جهان رایانه و ارتباطات به چاپ خواهد رسید.

این مطلب چطوره؟  ارائه پردازشگر هوش مصنوعی خودآموز اینتل در آتی

گفت‌وگوی “فن آوری آی تی” با ویدا سینا، رئیس مرکز بررسی ها صنایع انفورماتیک

■ عملکرد ۴ ساله آقای واعظی تحت نام وزیر ICT را به چه نحو ارزیابی می کنید و به نظر شما نقاط مثبت و منفی عملکرد ایشان چه بود؟
تعامل آقای واعظی با بخش خصوصی درمقایسه با اسلافشون خوب بود و آن را باور داشت و خیلی از کارها را به بخش خصوصی سپرد و در این عرصه کارنامه خوبی از خودشون داشتند. در عرصه اینکه طرح‌های محوله به بخش خصوصی درست انجام شد یا نه جای بحث است که در این مهلت نمی‌گنجد. با این وجود گله‌ای داریم از آقای وزیر(سابق) که تنها به گروه ویژه از بخش خصوصی و یک تشکل از تشکل‌های زمینه ICT نگاه ویژه داشتند. اگر بخواهیم جمع بندی کنیم افزایش ICT در این ۴ سال چشمگیر بود و به نظر من نمره خوبی را در پیشرفت می‌گیرند.

■ انتظار شما از وزیر بعدی (آقای جهرمی) چیست و چه پیش نهاد ای به ایشان دارید؟
توصیه من به وزیر آتی این است که به بخش خصوصی بیشتر بها بدهند و مکان بخش خصوصی را در اجرای طرح‌ها بیشتر کنند. برای نمونه وظیفه دانشگاه‌ها پیشرفت علم، آموزش نیروهای کارشناس و کمک به صنعت است و نباید وارد کارهای اجرایی شوند. در سال‌های قبلی در زمینه ICT برخی از طرح‌هایی که وظیفه بخش خصوصی و در توان بخش خصوصی بوده، به دانشگاه‌ها سپرده شده و وزیر باید در این عرصه اقدام ضروری را انجام دهد.

این مطلب چطوره؟  هزینه ۳ میلیارد دلاری تولید کارخانه اپل در آمریکا برای مردم این کشور

از وزیر آتی درخواست دارم نگاه ویژه‌ای به تولید داشته باشند و اگر می‌خواهیم صادرات داشته باشیم باید تلاش کنیم تا هزینه‌های بالاسری تولید کم و هزینه تمام شده مطابق بازارهای بین‌المللی باشد وگرنه ما هرگز موفق به تولید و صادرات نخواهیم شد.
در بحث تشکل‌ها، درخواست ما از وزیر نگاه ویژه به اتاق بازرگانی و تشکل‌های زیرمجموعه آنجا است که در دوره قبل مورد بی‌مهری سری وزارت ارتباطات قرار دریافت کردند.
نکته آخر هم درخواست توجه ویژه به بحث استاندارد در سری وزارت ICT است. مردم حق دارند کالای باکیفیت را بگیرند.
 

امیدواریم نوشته “ویدا سینا: وزیر آتی نگاه خاصی به تولید داشته باشد” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به مدیریت ICT قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری