تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

پاک کردن حافظه از فاصله ۱۶۰ میلیون کیلومتری

رای دادن به این پست
banner

در باب ماهواره های مخابراتی نوشته ای داریم با عنوان “پاک کردن حافظه از فاصله ۱۶۰ میلیون کیلومتری” که پیشتر بدان میپردازیم.

سازمان فضایی ناسا موفق شد تا با اختراع یک سیستم تازه برای روبات فضانورد مارس روور، حافظه این روبات را از فاصله ۱۶۰ میلیون کیلومتری پاک کند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز، سازمان فضایی ناسا برای کار کردن با روبات فضانورد خود با مشکلات بسیاری دست به گریبان بود که این امر باعث شده بود تا عملکرد این روبات به‌شدت کند شود.

دلیل این کند شدن این بود که بعد از شروع عملیات، حرکات روبات باعث پر شدن حافظه حرکتی ایشان می‌شد و این موضوع نیز به کم شدن حافظه پردازشی منجر شده و درنهایت به تصویر‌العمل دیرتر این روبات به دستورات ارسالی منجر می‌گردید.

با این اوضاع و با استناد به این اختراع ویژه می‌توان از فاصله‌ای دور و از سیاره‌ای دیگر برای خالی کردن حافظه این روبات اقدام نمود تا عملکرد مارس روور به‌شدت افزایش یافته و هزینه نهایی عملیات در ناسا کم شود.

این مطلب چطوره؟  پرتاب چهار هزار ماهواره SpaceX برای گسترش سرعت شبکه جهانی وب جهان

روبات مارس روور یکی از پیشرفته‌ترین و روبات‌های جهان است که توانایی حرکت بر روی سطح دیگر سیاره‌ها را دارد و می‌تواند با تصویر‌برداری و برداشت نمونه، باعث شود تا محققان قادر باشند بی توجه برای به هشدار انداختن جان انسان‌ها، موفق به پیشرفت دادن معلومات خود درزمینهٔ کرات دیگر بگردند.
 

امیدواریم نوشته “پاک کردن حافظه از فاصله ۱۶۰ میلیون کیلومتری” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری