تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

انتهای رقابت‌های روباتیک آمازون

رای دادن به این پست
banner

در باب رباتیک نوشته ای داریم با عنوان “انتهای رقابت‌های روباتیک آمازون” که پیشتر بدان میپردازیم.

به‌تازگی رقابت‌های روباتیک آمازون به انتهای رسید و درنهایت این کمپانی جایزه ویژه روباتیک این دوره را به یک کمپانی استرالیایی تقدیم کرد.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی logisticsmanager، مرکز استرالیایی کمپانی Robotic Imaginative and prescient -که موفق به دریافت جایزه ۸۰ هزار دلاری روباتیک آمازون در این دوره شد- کمپانی اکتیو و صدرنشین در عرصه تکنولوژی رباتیک شمرده می‌گردد.
به علاوه از طرف دیگر دانشگاه تکنولوژی نانیانگ و MIT Princeton از ایالات متحده نیز به ترتیب موفق به دریافت جایزه در عرصه‌های برداشت آیتم‌ها و روی هم قرار دادن اشیاء به وسیله روبات‌ها شدند.

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که این آزمون‌ها، در دسته مسابقات شایان توجه و مهم در عرصه رباتیک به حساب می‌آید و بدین خاطر، مدعیان فراوانی درصدد حضور در آن و زورآزمایی برای نشان دادن توان و خلاقیت خویش و نیز برنده شدن هستند.
آنگونه که در خصوص جزئیات این دوره گفته شده، داوری در این مسابقه با توجه به تعداد آیتم‌های برداشته شده با موفقیت و تعداد اشیاء روی هم چیده شده در بازه زمانی واضح بوده است. ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است که این نحوه داوری، در حقیقت نشان‌دهنده توانایی‌های مهم و ابتکارات ربات‌هاست و از نکات مهم عملکرد آنها به شمار می‌آید.
به علاوه از طرف دیگر در کل مبلغ ۲۷۰ هزار دلار در در طول این رقابت ۴ روزه به برندگان در عرصه‌های مختلف اختصاص داده شد.

مساله روباتیک امسال آمازون در لحظه روبوکاپ (نبردی برای روبات‌های هوشمند) در سالن کنفرانس بین‌المللی ناگویا واقع در کشور ژاپن انجام پذیرفت.

این مطلب چطوره؟  تجدید نظر در باب نحوه مشارکت انسان و ماشین

جوئی دورهام از کمپانی آمازون روباتیک در این‌ خصوص و نتایج غیرمنتظره رقابت امسال گفت: «امسال ما برای پیچیده تر کردن مساله و ترغیب برای هم کاری بیشتر از عرصه‌های مختلف روباتیک، تصمیم گرفتیم تغییراتی را در آن ایجاد نماییم. جواب دریافتی، هیجان‌انگیز بود!»

ایشان به علاوه از طرف دیگر اضافه کرد: «تطبیق‌پذیری توانایی‌های شناسایی در محیطی بدون ساختاربندی و مکانیزم مهارت‌های ادراکی واقعا موثر بودند. چیزی که ما بیش از همه پیرامون مساله روباتیک آمازون به آن مفتخریم، جشن جامعه روباتیک و محل اجرا ساخته شده برای به اشتراک‌گذاری و افزایش بررسی ها و پژوهش در فضایی شاد و نیز توأم با هدیه است.»
 

امیدواریم نوشته “انتهای رقابت‌های روباتیک آمازون” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به رباتیک قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری