تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

پرتاب چهار هزار ماهواره SpaceX برای گسترش سرعت شبکه جهانی وب جهان

رای دادن به این پست
banner

در باب ماهواره های مخابراتی نوشته ای داریم با عنوان “پرتاب چهار هزار ماهواره SpaceX برای گسترش سرعت شبکه جهانی وب جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۰

 

“فن آوری آی تی” – هر یک از ماهواره‌های کمپانی SpaceX حدود 386 کیلوگرم وزن دارند و طول عمر آنها بین پنج تا هفت سال مقرر کرده شده است.

پرتاب چهار هزار ماهواره SpaceX برای افزایش سرعت اینترنت جهان

«ایلان ماسک» بنیانگذار کمپانی‌های بزرگ Tesla و SpaceX طرحی را پیشرفت می‌دهد که به باعث آن همه مردم جهان قادر اند به شبکه جهانی وب پرسرعت دسترسی داشته باشند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته اینکوئیرر، ماسک با توجه به این برنامه تصمیم گرفته است ۴ هزار ماهواره را به فضا بفرستد تا یک شبکه جهانی فوق‌ پرسرعت شبکه جهانی وب راه‌اندازی کند.

ایشان اولین بار در سال ۲۰۱۴ میلادی علاقه‌مندی خود را به گسترش سرعت شبکه جهانی وب نشان داد که با این وجود بعد از گذشت مدت کوتاهی برنامه ایشان با خدمات رسانی گوگل همراه شد. در این برنامه سه کمپانی گوگل، Exploration Applied sciences و Tesla با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری این طرح را شروع کردند و ژانویه ۲۰۱۵ «ایلان ماسک» در یکی از گفتگو‌های خود مطرح کرد تکمیل آن به سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری نیاز دارد.

این مطلب چطوره؟  هدف اصلی، ایجاد چرخه فزاینده در زمینه فضایی است

ابتدا مقرر شده بود با توجه به این برنامه ۷۰۰ ابزار ماهواره به فضا پرتال شود. با این وجود اسنادی که در حال حاضر در کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) ثبت شده است نیز نشان می‌دهد کمپانی SpaceX تصمیم گرفته است ۴۴۲۵ ماهواره را به مدار زمین بفرستد و تا شبکه شبکه جهانی وب پرسرعت خود را راه‌اندازی کند.

 

این ماهواره‌ها که تمام شبکه شبکه جهانی وب جهانی را پوشش‌دهی می‌کنند، بزرگ‌ترین شبکه تاریخ حیات بشر را هم تشکیل می‌دهند. نکته قابل ملاحظه این است که هم‌اکنون ۱۴۰۰ ماهواره در مدار زمین در حال حرکت هستند.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است هر یک از ماهواره‌های کمپانی SpaceX حدود ۳۸۶ کیلوگرم وزن دارند و طول عمر آنها بین پنج تا هفت سال مقرر کرده شده است.

این ماهواره‌ها که کوچک‌تر از ماهواره‌های ارتباطی حال حاضر ساخته می‌شوند، با برد ۷۱۴ تا ۸۲۳ مایل در مدار زمین به چرخش درمی‌آیند و با این شرایط می‌توان گفت بالاتر از ایستگاه بین‌المللی فضایی حرکت می‌کنند.
 

این مطلب چطوره؟  تور لحظه آخری مدار زمین!

امیدواریم نوشته “پرتاب چهار هزار ماهواره SpaceX برای گسترش سرعت شبکه جهانی وب جهان” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری