تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

پردازشگر‌های ویژه مایکروسافت برای هولولنز

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “پردازشگر‌های ویژه مایکروسافت برای هولولنز” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت تصمیم گرفته است تا هولولنز را به سطحی تازه از توانایی رهنمون شود و پیرامون همین موضوع نیز پردازشگر‌هایی ویژه را تولید کرده است که می‌توانند ساختار هوش مصنوعی را بر روی این سیستم حقیقت اضافه اضافه کرده و توانایی‌های هولولنز را به‌مراتب افزایش بخشند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی technewsworld، ورژن تازه هولولنز مایکروسافت خیلی زود و  به خاطر تولید پردازشگر جانبی تازه این تولیدکننده، در عرصه راهبری حقیقت بهتر از ورژن حال حاضر خود رفتار خواهد نمود.

با این شرایط نیز ورژن دوم سیستم‌های چندپردازنده‌ای ویژه هولولنز که با اسم HPU خوانده می‌شوند، با تکنولوژی هوش مصنوعی مشارکت خواهند کرد.

به نظر صاحبنظران، این سیستم تازه به انجام محاسبات‌های عمیق مرتبط به یادگیری -که معمولاً تنها در تکنولوژی‌های ابری انجام می‌شوند- کمک خواهد نمود و این موضوع نیز باعث تماس قوی‌تر این ابزار با حقیقت و عرضه تجربه بهتر از حقیقت اضافه به استفاده کننده خواهد شد.

این مطلب چطوره؟  گسترش فروش پردازشگر‌های رایانه ای در سه‌ماهه دوم سال 2017

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است هولولنز به‌عنوان رایانه هولوگرافیکی اتوماتیک ساخته شده است که همه اجزای لازم از نمونه باتری، حسگرها و نمایشگر تنها در خود این ابزار جای داده شده است.
اکنون افزودن یک پردازشگر جانبی به هولولنز می‌تواند فرضیه‌ای بسیار کاربردی برای افرادی باشد که در جستجوی پیشرفت ابزار‌های حقیقت تلفیقی‌ای هستند که به‌خودی‌خود هوشمندانه رفتار می‌کنند.

مارک پولفیز به‌عنوان مدیر بخش علوم در هولولنز دراین‌باره گفت که: «حقیقت تلفیقی و هوش مصنوعی آتی پردازش رایانه ای را تغییر خواهد داد و ما از بابت پیشبرد این پیشگامان بسیار خرسندیم.»
 

امیدواریم نوشته “پردازشگر‌های ویژه مایکروسافت برای هولولنز” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری