تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

پردازشگر 12 نانومتری FinFET کمپانی TSMC تکمیل ارائه در سطح گسترده

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “پردازشگر 12 نانومتری FinFET کمپانی TSMC تکمیل ارائه در سطح گسترده” که پیشتر بدان میپردازیم.

کمپانی تایوانی TSMC مطرح کرده است که تصمیم گرفته است تا نسل تازه پردازشگر‌های ۱۲ نانومتری خود یعنی مجموعه FinFET را در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی به مارکت ارائه کند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، کمپانی تولید نیمه‌رسانای تایوان یا TSMC مطرح کرده است که به‌زودی ارائه پردازشگر‌های ۱۲ نانومتری FinFET خود را در سطحی گسترده شروع خواهد نمود.

در گزارش رسمی عرضه شده به وسیله TSMC، لحظه شروع این ارائه به وسیله مدیران این کمپانی، سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ یعنی کمتر از دو ماه دیگر مطرح شده است.

این پردازشگر‌ها سفارش‌هایی را از پردازشگر‌های مجموعه Volta کمپانی انویدیا (نسل تازه) بدست آورده است و غیر از آن نیز سفارش‌های مجزا‌ای از جانب کمپانی‌های دیگری مانند سوپرکامپیوترهای Xavier-series، ابزار‌های قابل‌حمل نرم‌افزار بر روی پردازشگر کمپانی HiSilicon در میامی، پردازشگر‌های همراه هلیو P30 کمپانی مدیاتک نیز قراردادهای خود را برای دریافت این پردازشگر‌ها با TSMC منعقد کرده‌اند.

 

غیر از این نیز، این کمپانی به‌تازگی تولید عمده پردازشگر‌های ۱۰ نانومتری از مجموعه FinFET را نیز شروع کرده و در این طرح -که در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۷ شروع شده است- سفارش‌هایی از جانب کمپانی اپل نیز به آنها عرضه شده است.

این مطلب چطوره؟  تلاش مایکروسافت برای تولید پردازشگر‌های حقیقت اضافه

گفته می‌شود که پردازشگر‌های FinFET از نوع ۱۰ نانومتری برنامه ریزی شده است تا بر روی آیپدهای ۱۰.۵ و ۱۲.۹ اینچی کمپانی اپل و در حقیقت پردازشگر‌های A۱۱ این کمپانی مورد بهره برداری قرار بگیرد.

کارشناسان و بررسی کنندگان اعتقاد دارند که ارائه پردازشگر‌های ۱۰ نانومتری و ۱۱ نانومتری FinFET در شش ماه پایانی سال ۲۰۱۴ می‌تواند تأثیر شگفت‌انگیزی بر روی گزارش‌های مالی این کمپانی بگذارد و پیش‌بینی می‌شود که رکورد ۹ میلیارد دلار سود پیش‌بینی شده برای این کمپانی، تحقق یافته و چه‌بسا سود TSMC از این حد نیز فراتر برود.
 

امیدواریم نوشته “پردازشگر 12 نانومتری FinFET کمپانی TSMC تکمیل ارائه در سطح گسترده” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری