تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

خدمات رسانی اندروید از زبان برنامه نویسی کوتلین

رای دادن به این پست
banner

در باب برنامه نویسی نوشته ای داریم با عنوان “خدمات رسانی اندروید از زبان برنامه نویسی کوتلین” که پیشتر بدان میپردازیم.

Share/Save/Bookmark

 

شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷

 

“فن آوری آی تی” – استفاده گوگل از تیم کوتلین دلیل ساده‌تر شدن نوشتن اپ‌های اندروید شده است.

پشتیبانی اندروید از زبان برنامه نویسی کوتلین

گوگل بصورت رسمیً از زبان برنامه‌نویسی کوتلین روی سیستم عامل اندروید خدمات رسانی می‌کند. کوتلین زبان برنامه‌نویسی بسیار تازه ای است که کمپانی جت‌برینز آن را دیزاین کرده است.

کوتلین از لحاظ ساختاری با جاوا مشابهت‌های فراوانی دارد، از نمونه اینکه شی‌ء‌گرا است و برای رفع همان مسائلی که جاوا مأموریت داشت، دیزاین شده است.
با اینحال چون از خیلی جهات هنوز مانند یک لوح سفید است و ظرفیت‌های فراوانی دارد، توانایی‌های خوب متعددی را می‌توان به آن اضافه کرد و سینتکس آن را مرتب‌تر کرد و بهبودهایی بیش از آنچه در جاوا می‌بینیم را به آن بخشید.

این مطلب چطوره؟  ارائه کیت برنامه‌نویسی ویژه برای روبات خانگی

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته ونچربیت، گوگل در کنفرانس پیشرفت دهندگان 2017 مطرح کرد که «کوتلین، یک طرح منبع باز تحت لیسانس آپاچی 2.zero است، یک دیزاین محشر و زبان بالغ دارد و ما بر این باوریم که پیشرفت اندروید را سریع‌تر و دلنشین‌تر خواهد نمود.»
این کمپانی اظهار داشت که بعضاً بیننده آن هستیم که این زبان برنامه‌نویسی برای تولید اپ مورد بهره برداری قرار می‌گیرد که ایکس‌پدیا، فلیپ‌برد و اسکوئر از نمونه‌های این اپ‌ها هستند.

استفاده گوگل از تیم کوتلین دلیل ساده‌تر شدن نوشتن اپ‌های اندروید شده است. پیشرفت دهندگان از این که بدانند که کامپایلر کوتلین، کد بایتی جاوا را پخش می‌کند، خوشحال خواهند شد.

کوتلین و جاوا حدوداً یکی هستند. در حقیقت، دلیل اصلی علاقه تیم اندروید به سوی زبان برنامه‌نویسی کوتلین، هم مشابهت‌های جاوا و کوتلین بود؛ دارای چنین مفهومی که شما میتوانید کوتلین را به پایگاه کد خود اضافه کنید و دو زبان جاوا و کوتلین را آزادانه در هم آمیخته نمایید.

این مطلب چطوره؟  مسابقه صاحبان مشاغل برای کسب سود از شهرت بازی پوکمن گو

نخستین بار حضور کوتلین در بین زبان‌های برنامه‌نویسی در ژوئیه 2011 مطرح شد و ورژن 1.zero در فوریه 2016 در معرض مصرف کنندگان قرار گرفت.
در آن وقت، جت‌برینز متعهد شد که سازگاری این زبان با خصوصیت‌های پایدار 1.zero به بعد حفظ خواهد شد. مصرف کنندگان علاقه‌مند، در ابتدای کار کار با کوتلین قادر اند پیش نمایش اندروید استودیو three.zero را دانلود کنند، یکی از فایل‌های جاوای خود را انتخاب کنند و سپس گزینه مبدل فایل جاوا به فایل کوتلین را در منوی کد انتخاب کنند. با این کار فایل شما به فایل کوتلین مبدل شده و میتوانید به سادگی با آن کار کنید.
 

امیدواریم نوشته “خدمات رسانی اندروید از زبان برنامه نویسی کوتلین” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به برنامه نویسی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری