تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

پهپاد از نوع فیس‌بوکی

رای دادن به این پست
banner

در باب رباتیک نوشته ای داریم با عنوان “پهپاد از نوع فیس‌بوکی” که پیشتر بدان میپردازیم.

فیس‌بوک برای بهره برداری از پهپادهای بزرگ که با انرژی خورشیدی کار می‌کنند و توانایی پرواز در ارتفاع‌های زیاد را دارند و می‌توانند مناطقی را که به طرز سنتی توانایی دسترسی به شبکه جهانی وب نداشته‌اند، طرحی تصمیم گرفته است و بخشی از این برنامه روز پنج‌شنبه با موفقیت اجرا شد.

بدین ترتیب، به نوشته “فن آوری آی تی” با استناد به گفته تک‌کرانچ، آکیلا (اولین هواپیمای فیس‌بوک) دومین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت انجام داد و با موفقیت نیز فرود آمد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است نخستین پرواز آکیلا با یک سخت ساختاری روبرو شده بود که بر فرود آن تأثیر گذاشت.
با اینحال دومین پرواز این پهپاد در روز ۲۲ ماه مه انجام شد و در طول آن، یک ساعت و ۴۶ دقیقه در هوا بود.

این مطلب چطوره؟  مردم کدام نوع از ربات خدمات خریدار را ترجیح می‌دهند؟

بدین ترتیب، این پهپاد تا ارتفاع ۳ هزار پایی پرواز کرد که درمقایسه با اولین پرواز آن، دو برابر گسترش داشت.
به علاوه از طرف دیگر سرعت آکیلا در زمان پرواز، ۱۸۰ پا در دقیقه بود و تیم مربوطه می‌گوید این دستاورد، با این وجود کار انجام شده روی پلتفرم آکیلا بوده است.

فیس‌بوک یادآور می‌شود که به توجه به گسترش در نرخ صعود، این هواپیما اصلاً قرار نیست سریع حرکت کند؛ حتی با سرعت بین ۱۰ تا ۱۵ مایل بر ساعت حرکت خواهد نمود.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است هدف از این سرعت کم، داشتن دسترسی به فضاهای و ماندن در آنها برای مدت لحظه طولانی است و به این خاطر، می‌تواند بینهایت سودمند باشد.

فیس‌بوک می‌گوید پهپاد ذکر شده می‌تواند این کار را با به کار بردن قدرت ساخته شده به وسیله سامانه جمع‌آوری انرژی خورشیدی انجام دهد.

گفته می‌شود آکیلا هر بار به مدت ۹۰ روز پرواز خواهد نمود، و به ناحیه‌ای با عرض ۶۰ مایل، دسترسی شبکه جهانی وب ارائه خواهد نمود.
 

امیدواریم نوشته “پهپاد از نوع فیس‌بوکی” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به رباتیک قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  ارائه موتور پردازش عصبی به وسیله اینتل

عنوان منو
در حال بارگذاری