تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

پیشرفت چشمگیر AMD

رای دادن به این پست
banner

در باب سخت افزارها نوشته ای داریم با عنوان “پیشرفت چشمگیر AMD” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته “فن آوری آی تی” با استناد به گفته وب‌سایت الگوبرداری رایانه شخصی با اسم Passmark Software program، در سه‌ماهه مالی قبلی تست سی‌پی‌یوهای AMD نزدیک به ۲۶ درصد از تمام آزمایش‌های مرتبط به پردازشگر‌های سازگار با x86 را شامل می‌شد، که درمقایسه با ۲۱ درصد مرتبط به سه‌ماهه قبل از آن و نیز ۱۸ درصد مرتبط به دوره شبیه به سال قبلی، گسترش نشان می‌داد.

این دادگان به علاوه از طرف دیگر از جانب مالکین رایانه شخصی بنا شده بر ویندوزی دریافت شد که تصمیم گرفته بودند از این سایت برای تست سرعت ابزارهای رایانشی خود بهره ببرند، از اینرو، نتیجه محدود به همین دایره است و این امر لزوماً بیانگر کلیت مارکت نیست.

ولی باید گفت، بخش مرتبط به علاقه‌مندان به رایانه که عمدتاً از بازیکنان بازی‌های ویدیوئی و عکاسان و فیلمبرداران آماتور یا نیمه حرفه‌ای تشکیل شده است، یکی از اهداف اساسی راهبرد تازه خانم لیزا سو (مدیر کل کمپانی AMD) را تشکیل می‌دهد.

این مطلب چطوره؟  تلاش مایکروسافت برای تولید پردازشگر‌های حقیقت اضافه

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است خانم سو در سال ۲۰۱۴ که سکان مدیریت ای‌ام‌دی را به دست گرفت، بسیاری از برنامه‌های پیشین پردازشگر‌ای این کمپانی را ملغی تولید و تمرکز این کمپانی را بر پیشرفت پردازشگر‌های پیشرفته، با عملکرد بالا برای رایانه های شخصی، سرورها و کارت‌های گرافیکی معطوف تولید.

بدین ترتیب روند صعودی سهم ای‌ام‌دی در میزان تست‌هایی که روی سایت Passmark انجام می‌شوند، نشان از پیشرفت بنیادی آن بعد از یک دهه سهم مارکت ناچیز دارد.

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود در سال ۲۰۰۶، ای‌ام‌دی ۴۸ درصد از تست‌ها را مختص خود کرده بود، همزمان با اینکه سهم اینتل ۵۲ درصد بود و اینتل در ده سال بعد از آن، درصد بیشتری را نیز از آن خود نمود.

وانگهی، اینتل از پردازشگر‌های تازه خود با اسم تجاری Core i9 خبر و وعده داده است؛ رقیبی برای Threadripper با اسم i9 "Excessive Version" که انتظار می‌رود در ماه اکتبر روانه مارکت گردد.

این مطلب چطوره؟  گسترش چشمگیر درخواست پردازشگر‌های ویژه دیتاسنتر

بدین ترتیب به نظر می‌رسد AMD در حال نبردی سنگین با رقیب خود اینتل است و به سرعت در این عرصه پیش می‌رود.
 

امیدواریم نوشته “پیشرفت چشمگیر AMD” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به سایت فن آوری آی تی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری