تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

چرا باید آنتی ویروس اورجینال بخریم؟

رای دادن به این پست
banner

در باب آنتی ویروس ها نوشته ای داریم با عنوان “چرا باید آنتی ویروس اورجینال بخریم؟” که پیشتر بدان میپردازیم.

————- گزارش آگهی———-

گاهی با این پرسش مواجه می‌شویم که چرا باید برای خرید آنتی‌ویروس پول پرداخت کنیم؟ ممکن است این سوالی باشد که بسیاری از مصرف کنندگان رایانه و شبکه جهانی وب از خود پرسیده باشند با این وجود همۀ آنها در پس عرصه ذهن خود می‌دانند که اختلاف بسیاری بین لایسنس‌های مجانی یا غیراورجینال و لایسنس‌های اصلی می باشد.
نکتۀ دیگری که در زمان تهیه آنتی ویروس می باشد پیدا کردن منبعی خوب برای خرید نرم افزارهای اصلی می‌باشد. متأسفانه تعداد فراوانی از فروشندگان متقلب آنتی ویروس وجود دارند که امنیت دیگران را برای کسب سود بیشتر به هشدار می اندازند و کالایی بی کیفیت و یا دستکاری شده را به اسم آنتی ویروس اصلی به خریداران می‌فروشند. از این جهت خوب است که قبل از خرید حتماً مطمئن شوید که مغازه یا فروشگاه اینترنتی مدنظر شما یک فروشگاه آنتی ویروس مشهور است.

در اینجا ما ابتدا اختلاف های بین آنتی ویروس اورجینال و غیر اورجینال را بررسی می کنیم و سپس راه های شناخت آنتی ویروس اورجینال را ذکر خواهیم کرد.

ا- خدمات رسانی مستقیم کمپانی تولید کننده و نماینده آن از کالا
زمانیکه یک آنتی ویروس اورجینال را تهیه می‌کنید شما عضوی از یک گروه خریداران شمرده می شوید و کمپانی اصلی به روش ۲۴ ساعت در طول شبانه روز از شما خدمات رسانی می‌کند. شما می‌توانید خدمات رسانی از کالا را به روش تلفنی، چت، ایمیل و غیره دریافت کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که آنتی ویروس هایی که در ایران نماینده رسمی ندارند، به روش مستقیم به ایران خدمات رسانی نمی‌دهند و امکان دارد لایسنس های آنها بعد از مدتی از کار بیفتند. از نمونه این آنتی ویروس ها میتوان به آنتی ویروس های امریکایی که ایران را تحریم کرده اند و یا آنتی ویروس های تقلبی و سرور داخلی اشاره نمود.

این مطلب چطوره؟  سه آنتی ویروس مشهور ویژه مرورگر شما

۲- آپدیت و آپدیت لحظه ای
عظیم ترین سخت آنتی ویروس‌های غیر اصل و یا مجانی این است که از رایانه و حریم خصوصی شما به طرز کامل حافظت نمی‌کنند و عده ای نیز خودشان حاوی بدافزار و ویروس هستند. دریافت کردن آپدیت ها بصورت لحظه ای و برقراری تماس امن نرم افزار آنتی ویروس با کمپانی تولید کننده ارزش فراوانی دارد از آنجاییکه هر روزه تعداد بیشماری ویروس تازه در محیط مجازی و شبکه جهانی وب پخش می‌شوند و در صورت به روز نبودن آنتی ویروس امکان دارد وارد حریم خصوصی، رایانه و یا تلفن همراه شما شوند و بالاخره امنیت شما را به هشدار بیندازند.

۳- دانلود مطمئن
شما باید نرم افزار آنتی ویروس اورجینال را از سایت اصلی تولید کننده آن دانلود کنید و لایسنس آنتی ویروس را از روش نمایندگی آن کمپانی در ایران و یا خود سایت کمپانی خرید نمائید. از آنجائیکه خرید مستقیم برای مصرف کنندگان ایرانی سخت میباشد خوب است لایسنس ها را از نمایندگی ها و یا فروشگاه های مجاز تهیه کنید.

۴- بهره برداری از تازه ترین ورژن نرم افزار
اگر یک آنتی ویروس اورجینال تهیه کنید، در صورتی که کمپانی ورژن تازه ای از کالا را عرضه دهد شما نیز میتوانید آنتی ویروس خود را به ورژن تازه آپدیت کنید. با این وجود آپدیت تازه ترین ورژن و آپدیت های لحظه ای خود آنتی ویروس با هم اختلاف دارند. آپدیت ورژن های نرم افزار آنتی ویروس سالی یک تا دو مرتبه انجام میشود با این وجود آپدیت های لحظه ای امکان دارد هر ساعت و یا کمتر دریافت شوند.

این مطلب چطوره؟  کسپرسکی ۲۰۱۷ با دونسخه فارسی و انگلیسی از راه رسید

۵- حفاظت منسجم و مطمئن
گاهی دیده میشود که آنتی ویروس تهیه شده به سروری غیر از سرورهای اصلی کمپانی وصل میشود. به این نوع لایسنس ها دستکاری شده، غیر اورجینال، فیک و یا … میگویند. تحت این شرایط مصرف کنندگان در ظاهر به روزرسانی ها را دریافت میکنند با این وجود این آپدیت با تأخیر و یا ناکامل دریافت میشود و استفاده کننده نیز از آن اطلاعی پیدا نمیکند. بیاد داشته باشید که زمانیکه یک لایسنس آنتی ویروس اورجینال می خرید بوسیله آن از حفاظت جامع و کاملی برخوردار میشوید. آنتی ویروس های مجانی کمپانی های مشهور نیز این امکان را به شما نخواهند داد تا قادر باشید امنیت کاملی برای خود داشته باشید. دلیل اینکه عده ای آنتی ویروس ها نسخۀ مجانی دارند این است که از آن برای جذب بازار نسخۀ اصلی و کامل خود استفاده میکنند.

بعد از آشنایی با اختلاف های آنتی ویروس های اصلی و تقلبی اکنون به شیوه های تشخیص آنها میپردازیم.

۱- خرید از فروشگاه مشهور
بیشتر انسانها آنتی ویروس های خود را بصورت آنلاین خرید میکنند که این بهترین شیوه برای خرید آنتی ویروس است. فروشگاه مشهور فروشگاهی است که مجوز ضروری از کمپانی اصلی و نماد اعتماد الکترونیک در صفحۀ اول خود را داشته باشد. فروشگاه آنلاین کمپانی سایسک حاوی هر دو مجوز در ایران میباشد و اغلب تولیدات برتر جهان در این فروشگاه آنتی ویروس به فروش میرسد.

این مطلب چطوره؟  هک کردن اتومبیل: یک تهدید حقیقی یا خبر تایید نشده‌ای ترسناک؟

۲- توانایی دانلود نرم افزار از سایت اصلی
توجه داشته باشید که اگر لایسنسی اصل باشد باید ابتدا بتوان نرم افزار آن را از سایت رسمی خود کالا دانلود کرد و بعد از آن باید قادر باشید استعلام لایسنس را به اسم کشور ایران از کمپانی بگیرید. چند آنتی ویروس خانگی قابل اطمینان می باشد که میتوان آنها را در ایران تهیه کرد. از بین آنها میتوان به اف سکیور، ایست نود۳۲، اویرا و کسپرسکی اشاره نمود. به علاوه از طرف دیگر از بین چند آنتی ویروس تحت شبکه موجود در مارکت ایران که از خدمات رسانی کمپانی اصلی دارا هستند می توان به آنتی ویروس اف سکیور، کسپرسکی، بیت دیفندر اشاره نمود.

راحت ترین راه برای خرید آنتی ویروس مشهور، اعتماد کامل به سایتی است که لایسنس آنتی ویروس را از آن تهیه می کنید. ما به شما توصیه میکنیم تا قبل از خرید آنتی ویروس حتماً سایت فروشگاه آنلاین سایسک را برای کسب معلومات کافی ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید.. برای مشاوره و خرید آنتی ویروس تحت شبکه نیز میتوانید با شماره های گفته شده در سایت رسمی سایسک رابطه بگیرید.
 

امیدواریم نوشته “چرا باید آنتی ویروس اورجینال بخریم؟” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار آنتی ویروس های اینترنتی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری