تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

گسترش سامانه پرداخت سامسونگ

رای دادن به این پست
banner

در باب تجارت الکترونیک نوشته ای داریم با عنوان “گسترش سامانه پرداخت سامسونگ” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته theinquirer، کمپانی سامسونگ در حال رایزنی با رقیبان خود در عرصه تولید گوشی‌های اندرویدی است تا بتواند خدمات Samsung Pay را به ابزار‌های بیشتری ارائه کند.

گفته می‌شود سامسونگ در باب عرضه خدمات پرداخت خود به دیگر گوشی‌های هوشمند سطح بالا با عده ای از تأمین‌کنندگان، مذاکراتی داشته است.
ولی باید گفت، نکته مهم این است که کمپانی‌های رقیب، طبعاً علاقه چندانی برای افزودن "سامسونگ‌پی" به ابزار‌های خود ندارند، چرا که انجام چنین کاری نیازمند اضافه کردن پردازشگر ویژه ای است که روی ابزار‌های آنها تکنولوژی MST را اکتیو‌سازی می‌کند.

در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که بر خلاف سامانه‌های اندرویدپی (Android Pay) و اپل‌پی (Apple Pay) -که هر دو از تکنولوژی NFC استفاده می‌کنند- سیستم سامسونگ‌پی از MST یا انتقال مغناطیسی امن سود می‌گیرد.
از نقطه نظر تکنیکی، این تکنولوژی یک سیگنال مغناطیسی پخش می‌کند که شبیه به نوار مغناطیسی روی کارت‌های پرداخت سنتی است. این بدان معناست که سامسونگ‌پی درمقایسه با خدمات‌های بنا شده بر NFC، حاوی گستردگی بیشتری است.

این مطلب چطوره؟  گسترش فعالیت کمپانی آمازون در آمریکا

در رسانه‌ها گفته می‌شود کمپانی سامسونگ در حال تفکر و بررسی روی وسیله‌ای است که مصرف کنندگان قادر باشند به تلفن همراه هوشمند خود بچسبانند تا از خدمات رسانی خدمات پرداخت دارا شوند.
به علاوه از طرف دیگر گفته می‌شود سامسونگ تصمیم گرفته است در ابزار‌های سطح متوسط، از سامسونگ‌پی خدمات رسانی کامل داشته باشد.

با توجه به گزارش‌های منتشره، سامسونگ امیدوار است موفق شود سامانه پرداخت خود را تا اواسط سال ۲۰۱۸ بر روی ابزار‌های هرچه بیشتری ارائه کند.
در اینجا لازم است این نکته اضافه شود که علیرغم همه تلاش‌های این کمپانی، سامسونگ‌پی هنوز نتوانسته است از محبوبیتی همتراز اپل‌پی دارا باشد.

چندی قبلً یک گزارش پژوهشی از Juniper Analysis در ماه آوریل ادعا می‌کرد که سامسونگ‌پی در سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۳۴ میلیون استفاده کننده اکتیو خواهد داشت، همزمان با اینکه اپل‌پی تعداد مصرف کنندگان خود را از ۴۵ میلیون تن در سال ۲۰۱۶، در سال جاری حدوداً دو برابر خواهد نمود و به ۸۶ میلیون تن خواهد رساند.
 

امیدواریم نوشته “گسترش سامانه پرداخت سامسونگ” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تجارت الکترونیک قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  رکورد ارزش بیت‌کوین

عنوان منو
در حال بارگذاری