تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

گسترش قلمرو علی‌بابا با خصوصیت‌های دیتای تازه در جهان

رای دادن به این پست
banner

در باب تجارت الکترونیک نوشته ای داریم با عنوان “گسترش قلمرو علی‌بابا با خصوصیت‌های دیتای تازه در جهان” که پیشتر بدان میپردازیم.

کمپانی هولدینگ علی‌بابا چندی قبلً مطرح کرد که علی‌بابا کلود، تصمیم گرفته است چهار امکان تازه داده را خارج از چین راه‌اندازی کند. 

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته رویترز، از این حیث، علی بابا سعی دارد تا سهم خود را در مارکت‌های جهانی گسترش دهد و گوی سبقت را از بازیگران پیشتازی از قبیل آمازون و مایکروسافت برباید.
تسهیلات داده‌ای تازه در دبی، آلمان، ژاپن و استرالیا، در حقیقت دسترسی عرضه دهنده خدمات محاسبات ابری پیشگام چین را در تمامی جهان، پیشرفت خواهد داد و تازه ترین گام را به منظور سرمایه‌گذاری در زیرساخت با ارزش ۱ میلیارد دلار تکمیل خواهد نمود.

این واحد که به Aliyun مشهور است، مدیون تاکید استراتژی بیجینگ بر تولید تکنولوژی بومی محاسبات ابری می‌باشد که در این عرصه پیشرفت‌هایی داشته است. در چنین شرایطی ست که که کمپانی‌های خارجی در کشور با محدودیت‌های سخت صدور مجوز، مواجه هستند. در این مواقع، واحد مطرح شده بخش کوچکی از مارکت جهانی را برای محاسبات ابری مختص خود کرده است. 

این مطلب چطوره؟  خدمات‌های وب آمازون و راز موفقیت فروشندگان آنلاین در آتی

محاسبات ابری تحت نام ظرفیت داده‌ها بر روی شبکه‌های بی‌سیم به جای سرورهای محلی تعریف می‌شود که بر اساس بررسی ها کمپانی کانالیز، پیش‌بینی می‌گردد که تا سال ۲۰۲۰ ارزش آن به ۱۳۵ میلیارد دلار برسد.
سامانه ابری علی‌بابا پیش‌بینی می‌کند که ۷.۸ درصد از این مارکت را از آن خود کند، همزمان با اینکه بازیگران در صدر مانند آمازون، کمپانی مایکروسافت، آی.بی.ام و آلفابت انتظار دارند که ۶۹.۱ درصد سهم مارکت را قبضه نمایند.

یو سایچنگ، مدیر عمومی تجارت بین‌المللی سامانه ابری علی بابا، گفت: گسترش این واحد در چین، مزیت قابل ‌توجهی داشت و در حقیقت سنگ بنای برنامه‌های جهانی سازی کمپانی بود. 
یو سایچنگ طی گفتگو‌ای با رویترز اضافه کرد: ایالات متحده، اروپا به اضافه چین، بطور کلی سخت هستند. این تسهیلات تازه، تعداد کل تسهیلات ابری خارجی واحد ابر علی‌بابا را به هشت می‌رساند، که شش تسهیلات از آن، داخل چین است، هر جند که اکثریت حجم داده‌های کمپانی مستقیما داخل چین باقی می‌مانند. 

این مطلب چطوره؟  گسترش سامانه پرداخت سامسونگ

بر اثر این امر، تسهیلات داده را از روش هم کاری با کمپانی وودافون در اروپا، کمپانی گروه سافت بانک در ژاپن و YVOLV در دبی، که یک طرح مشترک بین ابر علی‌بابا و کمپانی هولدینگ LCC است، اجرا خواهد شد.

ولی باید گفت، یو سایچنگ از اظهار نظر پیرامون اینکه چه زمانی این واحد به سود خواهد رسید تا به سریع‌ترین بخش تجارت در حال افزایش علی بابا تیدیل گردد، خودداری کرد.
این منبع عنوان نکرد که حتی زمانیکه شش چهارم افزایش سه رقمی پشت سر هم ابر علی بابا مشاهده شود نیز کمپانی به کسب سود حقیقی خواهد رسید یا نه.
 

امیدواریم نوشته “گسترش قلمرو علی‌بابا با خصوصیت‌های دیتای تازه در جهان” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به تجارت الکترونیک قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری