تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

گوگل برای کودکان زبان برنامه‌نویسی عرضه می‌کند

رای دادن به این پست
banner

در باب برنامه نویسی نوشته ای داریم با عنوان “گوگل برای کودکان زبان برنامه‌نویسی عرضه می‌کند” که پیشتر بدان میپردازیم.

دانشگاه MIT مشارکت‌های تازه ای را با کمپانی گوگل شروع کرده است تا به باعث آن نسل بعدی زبان برنامه‌نویسی تصویری Scratch را تولید کند.

به نوشته “فن آوری آی تی” از رایورز با استناد به گفته انگجت، با توجه به این مشارکت‌ها دو مرکز ذکر شده ورژن متن‌باز زبان تازه خود را با اسم Scratch Blocks پیشرفت می‌دهند. این پلتفرم بنا شده بر کدهای زبان برنامه‌نویسی تصویری Blockly گوگل ساخته شده است.

پلتفرم تازه به کودکان آموزش می‌دهد که با کنار هم قرار دادن بلوک‌ها، کدهای نرم‌افزاری را مورد بهره برداری قرار دهند. این بلوک‌ها در شکل بازی می‌توانند به روش عمودی یا افقی کنار یکدیگر قرار بگیرند تا معنی‌دار شوند.

زبان Scratch برای کودکانی که سن بالاتری دارند تنها از سیستم بلوک‌های عمودی استفاده می‌کند و دانش پژوهان دانشگاه MIT دریافته‌اند که این شیوه برای دنبال کردن زبان برنامه‌نویسی ذکر شده در ابزار‌های تلفن هوشمندی کاربری بیشتری دارد.

 

این طرح نرم‌افزاری تازه به روش متن‌باز دنبال می‌شود و با توجه به آن زبان برنامه‌نویسی Scratch Blocks در دست دیگر پیشرفت‌دهندگان نرم‌افزاری که برای کودکان اپ، بازی و اسباب‌بازی تولید می‌کنند هم قرار می‌گیرد.

این مطلب چطوره؟  تصاحب کمپانی بات‌ساز API.AI به وسیله گوگل

دانشگاه MIT به علاوه از طرف دیگر به کمک گوگل ورژن Scratch three.zero را بنا شده بر سیستم Blocks پیشرفت می‌دهد تا ادیت تازه ای از این پلتفرم برای ابزار‌های تلفن هوشمندی ارائه شود.
 

امیدواریم نوشته “گوگل برای کودکان زبان برنامه‌نویسی عرضه می‌کند” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به برنامه نویسی قرار گرفته است.

منبع


عنوان منو
در حال بارگذاری