تكنولوژی، ارتباطات، اطلاعات، فناوری، مخابرات، امنيت، نرم‌افزار، سخت‌افزار، وب، اينترنت، تلفن همراه، موبايل، ICT، جامعه اطلاعاتی

Oreo معرفی شد!

رای دادن به این پست
banner

در باب سیستم های عامل نوشته ای داریم با عنوان “Oreo معرفی شد!” که پیشتر بدان میپردازیم.

به نوشته ایسنا، نتیجا بعد از ماه‌ها گمانه‌زنی و انتشار شایعاتی در محیط مجازی، دیشب گوگل با سود گیری از هیجان بوجود آمده از بزرگ‌ترین خورشیدگرفتگی قرن در آمریکا، طی مراسم نسبتا کوتاهی از بروزترین ورژن سیستم عامل پرطرفدار اندروید ۸ پرده گشود.

این مراسم به وقت محلی ایالات متحده آمریکا تقریبا ساعت ۱۴:۴۰ برگزار شد و گوگل بصورت رسمی اسم آن را اندروید اوریو (Oreo ) مطرح کرد. پیشتر گوگل در ماه مارس سال جاری و در شکل یک ورژن‌ آزمایشی اندروید o را پخش کرده بود و مثل ورژن‌های پیشین آن، این ورژن از سیستم‌عامل پرطرفدار گوگل نیز از لحظه انتشار ابتدایی، تفاوت کوچک و بزرگ متعددی را تجربه کرد.

پیش‌نمایش چهارمی که گوگل از اندروید ۸.۰ پخش کرده بود، به نمونه‌ نهایی بسیار نزدیک بود و توانایی‌هایی مانند تصویر در عکس، مدیریت پیشرفته‌ی اعلان‌ها و به‌روزرسانی واپسین اموجی سازگار با Unicode ۱۰ را در برداشت. علاوه‌ بر خصوصیت‌های ذکر شده، اندروید اوریو به خاطر اعمال محدودیت‌های تازه روی process های پس‌عرصه، مدیریت باتری بهتری نیز خواهد داشت.

این مطلب چطوره؟  انتهای TLS ورژن 1.zero و 1.1 در لینوکس دبیان

در حال حاضر فهرست بلندبالایی از گوشی‌های هوشمندی که می توانند این ورژن تازه اندروید را دریافت کنند پخش شده که بدیهی است گوشی‌های خود گوگل مانند پیکسل، پیکسل ‌سی، پیکسل ایکس‌ال، نکسوس ۵ ایکس و نکسوس ۶ پی، در صدرِ این فهرست باشند.

با اینحال از گوشی‌هایی که خدمات رسانی اندروید اوریو برای آن‌ها تایید شده است، می‌توان به نوکیا ۳، ۵، ۶ و ۸، وان‌پلاس ۳، ۳ تی و ۵ و اچ‌تی‌سی یو ۱۱ اشاره نمود. بروزترین تولیدات سامسونگ و سونی هم شبیه گلکسی‌های سال ۲۰۱۷ سامسونگ و تولیدات مجموعه اس ۷ به‌همراه اکسپریا ایکس، ایکس‌زد، ایکس‌ای ۱ نیز به‌روزرسانی اندروید اوریو را دریافت خواهند کرد.

از خصوصیت‌های اندروید اوریو می‌توان به کاهش لحظه لود شدن برنامه‌ها، مصرف کمتر باتری و به کارگیری خصوصیت‌های مرتبط با تکنولوژی حقیقت مجازی اشاره نمود.

امیدواریم نوشته “Oreo معرفی شد!” مورد بهره برداری شما علاقه مندان به اخبار سیستم های عامل قرار گرفته است.

منبع

این مطلب چطوره؟  آپدیت‌های تازه اندروید برای ابزار‌های تازه سامسونگ

عنوان منو
در حال بارگذاری